Renkli Harekeli Kur’an Harfleri-Okul Öncesi Kur’an Eğitimi

Yazar 1 Yorum 539 views

Okul öncesi dil eğitimi ve 4-6 yaş Kur’an kursu eğitime içinde yer alan okul öncesi kur’an-ı Kerim eğitimi ile ilgili çalışma sayfaları yapmaya devam ediyoruz.

Harekeli harfler çalışma sayfası

Çocukların ilgilerini çekecek görselleri kullanarak harf çalışmaları hazırladık. Lokomotif şeklinde düzenlediğimiz harf çalışması çeşitli şekillerde kullanılabilir. Pano çalışması yapılabilir çıktılar alınıp çocukları dağıtılıp çocuklarla birlikte tekrar çalışmaları yapılabilir.

Kur’an harfleri harekeli harfler Kur’an eğitimi etkinlikleri

Özellikle erkek çocuklarının zevkle yapacağı bu etkinliği, bir harf köşesi hareket köşesi hazırlarken de kullanabiliriz. Harflerin sıraya koyma oyunu şeklinde tasarlayabiliriz.

Harekeli Kur’an harfleri çalışmaları Kur’an eğitimi Kur’an harfleri ile ilgili etkinlikler Kur’an harfleri görselleri

görsel algıya dayalı kur’an-ı Kerim eğitiminde görsel olarak kullanacağımız materyaller içinde bu etkinlikten de yararlanabiliriz çocukların ilgilerini çekecek çeşitli Kur’an harfleri çalışma sayfaları hazırlayabiliriz çocuklara sunabiliriz. Bu tarz etkinlikler çocukların hem ilgisini çekecektir hem eğlenerek öğrenmelerini sağlayacaktır.

Kur’an harfleri harekeli Kur’an harfleri harekeler harekeleri ile ilgili çalışmalar

1 Yorum

  1. çalışmalarınızdan çok istifade ediyoruz Allah razı olsun bu lokomotifler büyütünce net değil a4 sayfasına iki lokomotif olacak şekilde yapabilir misiniz sınıfa teker teker assak çocuklarımızın gözleri görse daha güzel kavrarlar.

Yorum yaz