Kur’an Harfleri Pano Çalışması

Yazar Yorum Yap 563 views

Okul öncesi din eğitimi ve Kur’an 4-6 yaş Kur’an kursu eğitimi içinde verilen Kur’an eğitimin ilk aşaması Kur’an harflerinin öğretilmesi 4 6 yaş grubu öğrencilerde Kur’an eğitimi görsel algı4 6 yaş grubu öğrencilerde Kur’an eğitimi görsel algı ve dil gelişimi ile ilgili bir eğitim olacağı için çocuklara öğretici harfleri ya da değerler eğitiminin görseller kullanarak öğretmek de fayda var.

Kur’an harfleri Etkinliği

Kur’an harfleri ile ilgili yapılan etkinliklerimizin arasında bu defa çocuklarımı gözlerine hitap edecek bana çalışmasında kullanılabilecek renkli balonlar içinde harfleri sunmaya çalıştık.

Kur’an harfleri Etkinliği

Kur’an harfleri ama çalışması için hazırladığımız görselleri büyük boylarda çıktı alıp sınıfımızın bir köşesinde bulun durabiliriz.

Kur’an harfleri pano çalışması

Ya da çocuklara boyama sayfası olarak kullanabiliriz.ya da çocukların harfleri öğrenilirken öğrenip öğrenmedik lerini takip edebilmeleri için bir takip çizelgesi olarak kullanabiliriz. Daha birçok alanda kullanabileceğimiz Kur’an harfleri etkinliğini değişik fikirler için de kullanabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yaz