Ramazan Fotoğraflarım Etkinliği

Yazar Yorum Yap 406 views

Ramazan ayı denince aklımıza neler geliyor? Oruç, teravih , iftar, sahur, Ramazan davulcuları , Ramazan manisi, misafir, hurma… Vs. Herkesin aklına farklı farklı şeyler gelir değil mi Ramazan denilince. İşte Çocuklarla yapabileceğimiz güzel bir etkinlik. Soralım öğrencilerimize Ramazan denince akıllarına neler geliyor. Emin olun Çok güzel cevaplar alacaksınız belki de sizin aklınıza gelmeyen şeyler çocukların aklına geliyor olacak. Bunu düşünerek bir etkinlik hazırladık. Ramazan fotoğraflarım etkinliği. Etkinliğe ait görselleri sizlerle paylaşacağız ücretsiz indirip kullanabilirsiniz.

Ramazan Fotoğraflarım Etkinliği

  Çok güzel bir ramazan sohbeti için iyi bir etkinlik olduğundan eminim. Bu etkinliğimizin adı Ramazan fotoğraflarım. Bu etkinlikte bize Ramazan’ı hatırlatan görselleri kullandık. Ramazan ayında yapılan şeylerle ilgili görseller kullanarak etkinliği tasarladık. Oruç namaz sadaka paylaşmak kardeşlik vs. gibi Ramazan  faaliyetlerini resimlerle hatırlamayı sağlamak istedik.

Ramazan Fotoğraflarım Etkinliği

Ramazan fotoğraflarım etkinliğinde bir fotoğraf makinesi ve film şeritleri kullandık. Film şehitlerinin her karesini bir resim yerleştirdik. Bu resimleri tek tek inceleyebiliriz her öğrencimize bir resim hakkında düşüncelerini alabiliriz. Ancak bundan önce etkinliği nasıl yapacağımız hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Öncelikle fotoğraf makinesi görselini dış kenarlarından keselim sert bir kartona yapıştırırsak daha kullanışlı olacaktır. Fotoğraf makinesi görselinde bulunan kırmızı çizgilerini keserek bir delik oluşturalım. Film şeritlerini de tek tek keselim onları da sert bir kartona yapıştırıp kesersek daha kullanışlı olacaktır.

Ramazan Fotoğraflarım Etkinliği

Özellikle çocuklar kolay bir şekilde etkinliğe yapacaklardır. Daha sonra fotoğraf makinesi görselinde açtığımız delikten film şeridinin bir köşesine geçirerek kare kare ilerleterek etkinliğimizi gerçekleştirmiş olacağız. Çıkan her resim hakkında çocukların duygu ve düşüncelerini alabilirsiniz verimli bir etkinlik olacağını düşünüyorum.

Yorum yaz