Ramazan Kitabım – Ramazan Boyama Etkinliği

Yazar Yorum Yap 565 views

Çocuklarla Ramazan etkinlikleri kapsamında hazırladığımız Ramazan Kitabım boyama etkinliğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.Ramazan Ayı biz Müslümanlar için çok kıymetli hatta en kıymetli aydır.Rahmet ve bereket ayı Ramazan ayını çocuklarımıza doğru anlatabilmek , Ramazan’ın güzelliklerini çocuklarımızla birlikte yaşayabilmek de çok önemlidir.

Çocuklarımızla yaşlarına uygun olarak çeşitli Ramazan etkinlikleri yapmaya çalışırız.Evde Ramazan köşeleri hazırlamak bu etkinliklerin başında sayılabilir.Bunun yanında Ramazan ayı ile ilgili aile ortamında sohbet etmek de çocukların Ramazan ayı ile ilgili düşüncelerini anlamak için iyi bir yöntemdir.

Ramazan kitabım etkinliğinde Ramazan ile ilgili görseller kullanarak bir boyama kitabı oluşturmayı hedefledik.Ramazan ayının barış ve kardeşlik ayı olduğunu , namaz ,oruç gibi ibadetleri bu boyama sayfalarında kullandık.

Ramazan Ayı ile ilgili terimlerin olduğu görselleri de bu etkinlikte kullandık.Ayrıca görsellerde çocuklara çeşitli sorular ve tavsiyeler de hazırladık.

Ramazan kitabım etkinliğine ait görselleri sizlerle de paylaşmak istedik.Etkinligin yapılışını da anlatmak istiyoruz.Görselleri boyayıp dış çevresinden keselim. Bütün görselleri boyayıp kestikten sonra üst üste koyup birleştiriyoruz.

Yorum yaz