Renkli Ramazan Manileri

Yazar Yorum Yap 411 views

Ramazan Ayı  geliyor …bRamazan ayının gelmesiyle beraber çocuklar için Ramazan manileri de merak konusu olmaya başladı.Davulcular Ramazan boyunca birbirinden güzel ve anlamlı Ramazan Manileriyle Sahura bizi uyandırmak için  çalışacaklar.

Ramazan Ayında Ülkemizde l Ramazan manileri, çok eskiden beri sahur vakti geldiğinde davulcuların oruca kalkacak müslüman olanları uyandırmak için dizdiği methiyelerdir. Bu sene de Ramazan ayının girmesine az bir zaman kala, Ramazan manileri de özellikle çocuklar tarafından araştırılmaya başlandı.Ramazan ayında  Sahur vaktinde oruç tutacak müslümanları uyandırmak için davul çalan kişiler davul eşliğinde güzel maniler seslendiriyorlar.

Ramazan Davulcuları yıllardır gelenek haline gelen ve genellikle dört satırlık olan maniler, biz dinleyenlere Ramazan’ın o güzel atmosferini yaşatıyor. Genellikle Ramazan manileri davulcular tarafından o anki doğaçlama olarak söyledikleri ya da hali hazırda bulunan ve ezberlemesi kolay olan manilerle kulaklarımızı şenlendirir

İşte bizde sizler için en güzel, en anlamlı Ramazan manilerini  derledik.Güzel bir görsel kullanarak dörtlü şekilde tasarladık.Ramazan manileri çok çeşitli satırlardan bazen doğaçlama bazen de hazır yazılmış Ramazan Manileri vardır.Kısa Ramazan Manileri,uzun Ramazan Manileri şeklinde de bulmak mümkün.

Biz de Ramazan manileri hazırladık.Görsellerde kullandığımız maniler Diyanet yayınlarının Manilerle Ramazan boyama kitabında yer alan manilerdir. Bu boyama kitabını tedarik edip istifade edebilirsiniz.Çocuklar için oldukça anlamlı Manileri boyama sayfalarıyla harmanlanmış çok güzel bir boyama kitabı.

Etiketler

Yorum yaz