Okul Öncesi Meyveler Sanat Etkinliği

Yazar Yorum Yap 573 views

Okul öncesi dönemdeki çocukların hayatlarının oyun olduğunu hepimiz biliriz. Onları mutlu edecek her şey yetişkinler için de mutlu edicidir.

Okul öncesi meyve sanat etkinliği

Okul öncesi çocukların meyve ve sebzelerin faydalarını öğrendiği konularda meyvelerle ilgili güzel sanat etkinlikleri yapılabilir. Hikayeler anlatılıp şiir ve şarkılarla bu bilgiler pekiştirilir.

Ninja kaplumbağa elmalar

Meyvelerle ilgili sanat etkinliklerinde çeşitli meyve boyama sayfaları yapılabilir Eva ve keçeler kullanılarak çeşitli meyvelerin görselleri oluşturulabilir Çubuk kuklalar yapılabilir.

Bizde meyvelerin faydalarını anlattıktan sonra çocuklara güzel bir ikram hazırladık. Okul öncesi meyve sanat etkinliğimiz için elma kullandık.

Okul öncesi sanat etkinlikleri

Çocukların sevdiği herhangi bir karakteri istediğiniz bir meyve de deneyebilirsiniz. Çok hoşlarına gideceğinden emin olun.

Meyvelerle ilgili sanat etkinliği

Meyvelerle ilgili yaptığımız sanat etkinliğinde kullandığımız malzemeler oldukça kolay ve elde edilebilir malzemeler.

Meyve sanat etkinliği

Biz meyve sanat etkinliğimiz için,elmaya ninja kaplumbağa görüntüsü vermek istedik. Meyve sanat etkinliği yaparken,Her çocuk için 1 adet sarı ya da yeşil elma kullandık. İstenilen renklerde şerit halinde kesilmiş krapon kağıtları kullandık. Gözler için beyaz kağıt kullandık. Elmayı ağız çizmek için siyah kalem kullandık.

Okul öncesi meyve sanat etkinlikleri

Okul öncesi meyve sanat etkinliğimizi çocuklarla birlikte hazırladık. Önce beyaz kağıtlardan gözler kesildi ve siyah keçeli kalem kullanarak renklendirildi daha sonra istediğimiz renklerde şerit halinde kestiğimiz krapon kağıtlarının tam ortasına gelecek şekilde yapıştırıldı.şerit halindeki krapon kağıtları mızı elmanın üst kısmına gelecek şekilde arkadan düğüm atarak bağlandı. Gözlerin hizasına gelecek şekilde kalemle ağız çizildi. Meyve sanat etkinliğimiz için ninja kaplumbağa elmamız hazır.

Okul öncesi meyve sanat etkinliğimize ait görseli lerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Yapmak isteyenlere iyi eğlenceler.

Meyvelerden sevilen karakterler

Etiketler

Yorum yaz