Okul Öncesi Ramazan Davulcusu Etkinliği

Yazar Yorum Yap 1.448 views

Ramazan geldi hoşgeldi

Evlere şenlik geldi

Sahura kalkın çocuklar

Geceye bereket indi

Ramazan davulcusu etkinliği

Ramazan ayı tüm müslümanların coşkuyla beklediği ve coşku içinde geçirdiği onbir ayın sultanı rahmet ve bereket ayıdır. Çocuklar için Ramazan ayındaki coşku her şeyde olduğu gibi çok daha yoğundur. Çocuklarımızın coşku içinde olması bizi mutlu eder.Kültürümüzde, Ramazan’da çocukların ilgilerini çekecek, pek çok etkinlik olur.

Ramazan davulcusu etkinlikleri

Çocuklar günlük hayattaki yaşamadıkları sadece Ramazan’da yaşadıkları bu farklılıkları ilgi ile izler. İftar davetleri gece uykudan kalkıp yemek yemek sahur Ramazan davulcusu ilgilerini çeker.

Okul öncesi Ramazan etkinlikleri

Bizde minik öğrencilerimizle bir ramazan etkinliği hazırlamak istedik. Bir mani eşliğinde bir ramazan davulcusu hazırladık. Ramazan davulcusu etkinliğimize sizlerle de paylaşmak istedik.

Ramazan’da çocukların en çok ilgisini çeken en beğendikleri şeylerden biri olan Ramazan davulcusu etkinliğini sevecek lerini düşündük.

Okul öncesi Ramazan davulcusu etkinliği

Çocuklarla yapılan Ramazan etkinlikleri değerlerimizi öğrenmeleri için katkı sağlayan etkinliklerdir. Çocuklar yaptıkları etkinlikler sayesinde Ramazan’a ait değerlerimize akıllarında tutacaklardır.

Çocuklar için Ramazan etkinlikleri

Çocuklar için çeşitli Ramazan etkinlikleri hazırlamak mümkün.çeşitli Ramazan kartları hazırlanabilir teravih ile alakalı çocukların teşvik edici etkinlikler hazırlanabilir yine bugünkü paylaşacağımız Ramazan davulcusu etkinliği tarzında eğlenceli etkinlikler hazırlanabilir. İftar sofralarına gelen misafirlerimiz için hediyeler hazırlanabilir.

Ramazan davulcusu etkinliği

Biz Ramazan davulcusu etkinliğimize çocuklarımızla birlikte bir ramazan manisi söyleyerek hazırladık.okul öncesi Ramazan davulcusu etkinliğimizi için kullandığımız malzemeler herkesin evinde bulunabilecek malzemelerdir. Bu Nedenle evlerinizde çocuklarınızla bu etkinliği birlikte hazırlayabilir eğlenebilirsiniz.

Ramazan sanat etkinliği

Ramazan davulcusu etkinliğimiz için kullandığımız malzemelerin neler olduğuna bir bakalım. Biz bu etkinliğimizde aynı zamanda bir marakas yapmış oluyoruz , ya da 1 ritim aleti müzik aleti yapmıştı sayılabilir iz,bunu da belirtelim.

Ramazan davulcusu etkinliği

Ramazan davulcusu etkinliği için 2 adet kavanoz kapağı kullandık. 1 adet geniş şiş kullandık. Eva parçaları ve birkaç adet boncuk ile on 15 santim uzunluğunda ip kullandık. Ramazan davulcusu etkinliği için bu malzemeler yeterlidir. Yapımı da oldukça kolay. Bir kağıt üzerine kavanoz kapağı büyüklüğünde,daire şekli verip süsleme çizgiler kullanarak davulumuzun üst kısmını çocuklarımıza boyattık.

Okul öncesi Ramazan etkinlikleri

Boyadığımız bu kağıtları kavanoz kapaklarına yapıştırdık. Beyaz renk ya da krem renk bir Eva kullanarak bu Eva üzerine daire şekli verip Ramazan davulcusu etkinliğimizin yüz kısmını hazırladık, kırmızı Eva parçasından Ramazan davulcusunun fesini hazırladık. On 15 santim uzunluğundaki ipin iki ucuna bir ya da boncuğun büyüklüğüne göre 2 adet boncuk bağladık.

Çocuklar için Ramazan davulcusu etkinliği

Sıra geldi bunları bir araya getirmeye… Ramazan davulcusu etkinliğimizi hazırlarken öncelikle Ramazan davulcusunun yüz kısmını hazırladık geniş şişin üzerine Ramazan davulcusunun baş kısmına silikon yardımıyla yapıştırdık ve üzerine fesi yapıştırdık. Yarım santim boşluk bıraktıktan sonra kavanoz kapaklarından birini ahşap şişe sıvı yapıştırıcı ya da silikon kullanarak yapıştırdık.

Ramazan davulcusu etkinliği

Diğer kavanoz kapağının içine iki ucuna boncuk bağladığımız ipi tam ortalayarak kavanozun kapağının iç kısmına bant yardımıyla yapıştırdık. Daha sonra ahşap çubuğa tutturduğumuz kapakla bu kapağı birleştirdik. World Ramazan davulcusu etkinliğimiz hazır.Çubuğu sağa sola sallayarak davuldan ses çıkmasını sağladık.

Çocukları sevindirmek isteyen herkesin yapabileceği bu etkinlik oldukça kolay ve maliyeti düşük bir etkinliktir sevdiklerinize bu etkinlik sayesinde bir hediye sunmuş olabilirsiniz.

Ramazan davulcusu etkinliği

Ramazan geldi hoşgeldi

Evlere şenlik geldi

Sahura kalkın çocuklar

Geceye bereket indi

Ramazan davulcusu etkinliğimizi denemek isteyenlere hayırlı ramazanlar ve şimdiden iyi eğlenceler.

Etiketler
Sonraki konu »

Yorum yaz