Evim Ve Ailem Konulu Etkinlik

Yazar 1 Yorum 794 views

4 6 yaş Kuran Kursu değerler eğitimi ünitelerinden ,insanları seviyorum adlı ünite konularından evim ve ailem konulu yazısı ile alakalı etkinlik hazırladık.

İnsanları seviyorum adlı ünitede bulunan benim evim benim ailem konusunda,  Çocukların ailenin önemini ailenin bizim için değerli bir yapı olduğunun bilincini kazanmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Benim Evim Benim Ailem

Bu konuda yapılacak etkinlik için, çocukların aile bireylerine ait fotoğraflar getirmeleri istenir.

Bu konu işlenirken çocuklara Aile nedir sorusu sorulur çocukların fikirleri alındıktan sonra , aile kavramı öğretmen tarafından da anlatılır.

 

Her insanın bir aileye sıcak bir yuvaya ihtiyacı olduğu bir aileye sahip olmasının da çok önemli ve değerli olduğu anlatılır.ailemizin önemini bilmemiz gerektiğini kıymetini anlamamız gerek tiğini Aile bireylerimizin sevmemiz gerektiğini çocuklarla konuşabiliriz.

Allah’ın aileyi önemsediği ,Peygamber Efendimizin de ,ailenin önemini belirten ‘ sizin en hayırlınız , ailesine karşı en iyi davrananınızdır.’ buyurduğu hadisi şerifi söylenir.

Konu ile ilgili çocuklara sorular sorular ve etkinlik hazırlanır.

Bu konuyla ilgili olarak biz de yapılabilecek birkaç etkinlik örneği hazırladık. Bunları paylaşmak istiyoruz.

Evim ve ailem konulu etkinlikler arasında böyle bir boyama sayfası boyatabiliriz.’Bütün insanlar için bir eve bir aileye sıcak bir yuvaya sahip olmak çok değerlidir.’

Peygamber Efendimizin aileye verdiği önemi anlatan sizin en hayırlınız ailesine karşı en iyi davrananınızdır hadisi şerifin yazılı olduğu bir ev görselini, evim ailem konulu etkinlikler için kullanabiliriz.

Bu şekilde kart modeli ile oluşturulan bir etkinlikte yapmamız mümkün. İsteğe göre öğrencilerden aile bireylerine ait fotoğraflar isteyerek görsele yapıştırarak oluşturulabilir, ya da bu imkan yoksa fotoğraf kısmına aile bireylerini çocuğun kendi çizmesi istenebilir.

Bu görselde iç kısma çocuğun ailesini resmetmesi istenebilir.

 

 

 

Etiketler

1 Yorum

  1. Avatar Sümeyye Betül Şahap

    Bugün keşfettim sizi. 2 saattir sitenizdeki paylaşımlarınızı inceliyorum.bir sürü güzel etkinlik indirdim.Allah emek verenlerden bizimle paylaşanlardan razı olsun.biz kullandıkça sizin amel defteriniz dolsun inşallah 🥰

Yorum yaz