Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri

Yazar 2 Yorum 608 views

Okul öncesi eğitim ve 4 6 yaş Kuran kursu eğitimi için ilk hafta çok önemlidir. Öyle ki; birçok çocuk bir ilk haftanın sonundaB Okulu sevmediğini belirterek Okula gitmekten vazgeçtiğini söyler. Bunun sebebi okula yeterince adapte olamamasıdır. bazı çocukların ise derdi bambaşkadır anne ve babalarından ayrı kalma korkusu nedeniyle okula gitmek istemezler. Ne sebeple olursa olsun okul öncesi ilk hafta etkinlikleri çocukların okula alışmalarına önemli derecede etki eder.

EN GÜZEL OKUL ÖNCESİ İLK HAFTA ETKİNLİKLERİ

Öncelikle çocukların ruhundan anlamamız gerekir. Ki buna göre davranabilelim. Çocuklar öğretmenlerine baktıklarında güvenebilecekleri bir yerde olduklarını hissetmeliler. Tebessümle karşılanmalı, yine aynı tebessümle iletişim kurmalı.

Okul öncesinde ilk hafta etkinlikleri çocukların okula alışma süreçleri için çok önemlidir. Çocukları sıkmadan bunaltmadan zorlamadan kolay etkinlikler hazırlanmaya özen gösterilmelidir. Hazırlanacak olan etkinlikler muhakkak çocuklarında fikirlerini alarak seçilmelidir.

İlk hafta uyum haftası olarak değerlendirilmelidir. Öğretmen çocukları tanımaya çalışmalıdır. Çocukların hastalıkları, herhangi bir şeye alerjisi olup olmadığını, devamlı kullandığı bir ilacın olup olmadığını vs öğrenmelidir. Aileleri hakkında bilgi edilmesi de önemlidir.

 Okul öncesi ilk hafta etkinlikleri neler olabilir?

Okul öncesi ilk hafta etkinlikleri içinde basit etkinlikler yapılabilir, Örneğin çocukların severek oynayacağı balonları süsleyebilirsiniz

Bu hafta öğretmen ve öğrencilerinin birbirlerini tanımaları için pek çok tanışma oyunu oynayabilirsiniz.

Sınıfta kişisel dolap varsa onlar için birlikte eşyalarını dolaba yerleştirebilir dolapları için isimlikler hazırlayabilirsiniz.

4 6 yaş Kur’an kursu ve okul öncesi ilk gün için yaka kartı ve isimlikler<<<benzer etkinlikler için tıklayınız

 

Etiketler

2 Yorum

  1. Evde Oynanabilecek Oyunlar – 4-6 Yaş Dünyası

    […] Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri<<<tıklayın […]

  2. 4 6 yaş Kur’an kursu ve okul öncesi ilk gün için yaka kartı ve isimlikler – 4-6 Yaş Dünyası

    […] Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri<<<tıklayın […]

Yorum yaz