OKUL ÖNCESİ İLK GÜN ETKİNLİKLERİ

Yazar Yorum Yap 695 views

Okul öncesi dönemdeki çocuklar için okula alışma süreci bazen sıkıntılı olabilir. Özellikle de okulun ilk günlerinde çocuklar çok gergin ve stresli olabilirler. Bu sıkıntı ve stresin sebebi annelerinden evlerinden uzak kalmaktır. Bu durum onları korkutabilir. okul öncesi dönem çocuklarının okula çalışabilmeleri arkadaşlarına ve öğretmenlerine karşı açılabilmesi için okul öncesi ilk gün etkinlikleri yapmak faydalı olur…

Okul öncesi ilk gün etkinlik örnekleri

Okulun ilk günü bütün öğrenciler için önemlidir ve hiçbir zaman unutmayacak ları bir gündür. Çocuklar; öğretmenin hazırlayacağı ilk gün etkinlikleri sayesinde hem okul hem de okuldaki bütün insanlara daha kolay alışacak ve okula daha güzel adapte olacaklardır. Okul öncesi ilk gün etkinlikleri sayesinde çocuklar için okulun ilk günü daha güzel, daha hatırlanası bir gün olacaktır.

Okul öncesi ilk gün tanışma oyunu

İlk gün en çok yapılması gerekli şey tanışmak tır. öğretmen öğrencileri öğrencilerde birbirlerini tanımaya çalışırlar. Bunun için tanışma oyunları kurtarıcımız olur. Pek çok tanışma oyunu örneği bulabilirsiniz. Tanışma oyunlarını topla oynamak da fayda var. Topla oyunu oynamak çocukları mutlu edecektir.

Bir tanışma oyunu örneği;

Öğretmen elinde bir top ile sınıfa gelir.”çocuklar bu mavi bir top, mavi renk benim en sevdiğim renklerden dir. Şimdi ben bu mavi topu kime atarsam o kişi bana ismini söylesin lütfen’ der. Öğretmen topu bir öğrenciye atar öğrencide adını söyler tekrar öğretmene atar. Öğretmen topu başka bir öğrenciye atar. Sınıftaki bütün öğrenciler adını söyleyene kadar oyun sürer.

4 6 yaş Kur’an kursu ve okul öncesi ilk gün için yaka kartı ve isimlikler<<<benzer etkinlikler için tıklayınız

Etiketler

Yorum yaz