4 6 yaş Kur’an kursu ve okul öncesi ilk gün için yaka kartı ve isimlikler

Yazar 1 Yorum 578 views

4 6 yaş Kuran kurslarında ve okul öncesi eğitim veren bütün kurumlarda ilk gün öğrenciler için çok önemlidir. Bu heyecanlı ve stresli günde öğrencilerle mümkün olduğunca iletişime geçilmesi gerekir. Her  öğrenci için yaka kartı hazırlanabilir. Böylelikle çocuklara ismi ile hitap etmiş oluruz. Bu da çocuğa güven verir.

Okulun ilk gününde öğrencilerle eğlenceli oyunlar oynayıp tanışma etkinlikleri tanışma oyunları öğretmen sınıfın dekorasyonunda ilgi çekici şeyler yapabilir. çocuklar için sınıfı balonlarla kapı süsleri ile ve resimlerle süsleyebilir.

Okul öncesi ilk haftası sanat etkinlikleri yapılabilir. Sanat etkinliği yaparken de dikkat edilmesi gereken husus; çocukları henüz tanımıyor olmamızdır. Hangi çocuğun hangi sanat dalına yatkın olduğunu ailesi ve öğretmeni henüz Keşfedilmemiş olmasından dolayı pek çok sanat etkinliği türü denenebilir. İlk haftalarda çocuklar zorlanma malı kolay etkinlikler yapılmalıdır. Zorlandıkları şeyleri yapmaları okuldan uzaklaşmasına sebep olabilir. Öğretmen yapılacak sanat etkinliklerinde öğrencilere diğer zamanlardan daha çok yardım etmelidir. Bu sayede öğretmen ve öğrenciler de yakınlaşmış olur. Etkinlikler yapılırken sohbet etmekte fayda vardır. Bu sayede de çocuklar iletişim halinde olacaklardır. Ve yavaş yavaş birbirlerine alışacaklardır.

Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri<<<tıklayın

Okul öncesi ilk gün yaka kartı ve isimlik örnekleri

 

Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri<<<tıklayın

 

Etiketler

1 Yorum

  1. Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri – 4-6 Yaş Dünyası

    […] 4 6 yaş Kur’an kursu ve okul öncesi ilk gün için yaka kartı ve isimlikler<<<benzer etkinlikler için tıklayınız […]

Yorum yaz