MİRAÇ KANDİLİ KART ÖRNEKLERİ

Yazar Yorum Yap 600 views

Okul öncesi kandil etkinlikleri için yapılabilecek kandil kartı örnekleri hazırladık.Minikler için sevimli kandil kutlama kartları hazırlatıp ailelerinin kandillerini kutlamalarını sağlayabiliriz.

Okul öncesi dönem mübarek gün ve gecelerle ilgili ,mübarek gün ve gecelerin mahiyeti hakkında bilgi sahibi olmayacaklardır.Soyut kavramları algılayamadıkları için bu bilgileri anlaması,bu bilgilerin paylaşılması da uygun değildir.

Okul öncesi öğrencilerin mübarek gün ve gecelerle ilgili olarak ,müslüman aleminin yaşadığı coşkuya dahil olması yeterlidir.O gün yapılan aktivitelere şahit olmaları ,yapılan ibadetlerde yetişkinlerin yanında olması bu güne özel etkinlikleri yaşaması yeterlidir.

Kandillerde akrabalarımızla,komşularımızla kandil heyecanın yaşamak,birbirimizin kandilini kutlamak ,büyüklerimizi ziyaret etmek,hediyeleşmek,camiye gitmek,daha fazla ibadet etmek gibi etkinlikler çocuklar için bugünlere ait kültür  ve değerlerimizi öğrenmesi için gereklidir.

Çocuklar için birkaç şekilde, birbirimizin kandilini kutlama kartları hazırladık. Kandil kutlama kartlarını paylaşmak istiyoruz.Kandilimiz mübarek olsun…

Miraç kandili kutlama kartı 2

Miraç kandili kutlama kartı örnekleri.

4-6 yaş Kur’an Kursu kandil kartı etkinlikleri

Okul öncesi kandil etkinlikleri ,4-6 yaş kuran kursu etkinlikleri,4-6 yaş Kur’an Kursu kandil etkinlikleri, olarak kandil kutlama kartı örnekleri kullanılabilir.

 

Etiketler

Yorum yaz