‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Hadisi Şerif Etkinliği

Yazar Yorum Yap 947 views

Çocuklarla hadisi şerifleri buluşturmaya devam ediyoruz.çocuklar Peygamber Efendimizi tanımalı ve peygamber efendimizin sözlerini bilmeliler.Bu nedenle öncelikle Peygamber Efendimiz hakkında bilgi verip daha sonra da onun bizler için , dünyada ve ahirette mutlu olabilmek için söylediği hadisi şerifleri öğrenmelerini sağlamalıyız.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Okul öncesi din eğitimi 4 6 yaş Kuran kursları yaz Kur’an kursları okullarda din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri bir fırsat.çocuklar kurslar ne ve okullarda Peygamber Efendimiz ile ilgili bilgilere ulaşabiliyor Peygamber efendimize tanımak için çeşitli etkinlikler yapabiliyor.Peygamber Efendimizin hadisi şerifleri öğrenmek için de farklı farklı etkinlikler yapılabilir.

Çocuklar için hadisi şerif etkinliği

özellikle ilkokul çağındaki çocukların arasında hadisi şerif yarışmaları yapılabilir hadisi şerifler ile ilgili kompozisyonlar yazılabilir hadisi şeriflerin ne anlama geldiği ile ilgili sohbet ortamlar oluşturulabilir.

Hadisi şerif etkinliği

Çocuklar için çeşitli hadisi şerif etkinlikleri yapmak mümkün.yapılan bu etkinliklerde hadisi şerifleri çocukların öğrenebilmeleri anlayabilmeleri ve gözlerinin önünde bulunan bu hadis-i Şerif etkinlikleri ile daha iyi anlamaya çalışmaları sağlanabilir.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

bu hafta hadisi şerif etkinliğimizde Peygamber Efendimizin bizlere komşusu aç iken tok yatan bizden değildir hadisi şerifini ile aldık. Bu hadisi şerif’te neler anlatıldığını hakkında sohbet oluşturduk. Öğrencilerin fikirlerini aldık. Çocukların bu hadisi şerif oldukça hoşuna gitti. Peygamber Efendimizin bu sözünü hayatımıza nasıl uyarla ya bileceğimiz de birlikte tartıştık.

Komşuluk hakkı etkinliği

Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir hadisi şerif’i ile ilgili bir etkinlik hazırladık. Bu etkinliğimizde değerler eğitimi değerler eğitimi konularından yardımlaşma ve paylaşma konusunda işlemiş olduk.

Komşuluk hakkı ile ilgili etkinlik

Yardımlaşmanın ve paylaşmanın Müslümanın bir özelliği olduğu konusunda konuştuk. Müslümanların birbirine yardım etmeleri gerektiğini sevdiği şeyleri paylaşması gerektiğini öğrendik. Komşuluk hakkının Müslümanlar için önemli olduğu vurgusu da yapılmalı yapılmalıdır.

Komşuluk hakkı etkinliği

4 6 yaş Kur’an kursu etkinliği veya yaz Kur’an kursu etkinliği olarak yapılabilecek hadis etkinliğimiz ile ilgili görselleri sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Komşuluk hakkı etkinliği

Çocuklar için hadis etkinliği gayet eğlenerek yapılabilecek ve akılda kalacak özelliktedir.bu etkinlikle çocuklar komşuluk hakkı ile ilgili de bilgi edilmiş olabilir komşuluk hakkı etkinliği olarak da bu etkinlikten istifade edilebilir.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Komşuluk hakkı ile ilgili etkinlik

 

 

Etiketler

Yorum yaz