Besmele ile İlgili Hadis Etkinliği-“Bismillah her hayrın başıdır”

Yazar 1 Yorum 1.003 views

“Bismillah her hayrın başıdır.” Besmele ile ilgili bir hadisi şerifi öğreniyoruz.4 6 yaş kuran kursu değerler eğitimi ve kuranı Kerim eğitimi konularından ilk hafta ünitelerinden dua ünitesi kuranı Kerim dersi ile birlikte besmele konusu ile başlar.

Kuranı Kerim dersi ilk konularında,Çocuklara besmeleyi öğretiriz anlamı ile birlikte kavramalarına yardımcı oluruz. Daha sonra besmeleyi nerede söylememiz gerektiği hakkında sohbet ederiz.

Besmeleyi Hayatımızın her anında söylenmesi gerektiğini anlatırız.Uyanınca,uyurken,yemek yerken,su içerken,eve girerken,evden çıkarken,bir araca binerken inerken, oyun oynarken ders çalışırken kıyafetlerimizi giyip çıkarırken her işimizin başında besmele söylememiz gerektiğini öğreniriz.

Besmele ile ilgili hadisi şerif etkinliği

Besmele ile hadisi şerif etkinliği.Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin de Besmele ile ilgili söylediği hadisi şerifler den Bismillah her hayrın başıdır hadisi şerifini etkinlikle öğreniriz.

Bismillah her hayrın başıdır hadis etkinliği

Bismillah her hayrın başıdır hadisi şerif’i ile ilgili yaptığımız etkinlik şu şekildedir. Hayatımızın hangi alanlarında besmele çektiğimizi gösteren görseller derledik ve onlarla alakalı küçük bir boyama kitabı oluşturduk. Metalik kartondan dış kapak ekledik. Bismillah her hayrın başıdır hadisi şerifini kitabımızın kapak kısmına boyayıp yapıştırdık. Yaklaşık 12 sayfalık bir boyama sayfası elde ettik.

Okul öncesi Besmele ile ilgili etkinlik

okul öncesi Besmele ile ilgili etkinlik olarak, Bismillah her hayrın başıdır hadisi şerif’i ile ilgili yaptığınız boyama kitabı etkinliğimizde uyanırken Bismillah deriz yemek yerken Bismillah deriz sabah çalışırken Bismillah deriz oyun oynarken Bismillah deriz Kur’an okurken Bismillah deriz annemize yardım ederken Bismillah su içerken Bismillah deriz gibi boyama sayfaları ile oluşturduk.

Besmele ile ilgili etkinlik

Besmele ile ilgili etkinlik , Bismillah her hayrın başıdır hadisi şerifi ile ilgili yaptığınız etkinliğe ait görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Besmele ile ilgili etkinlik
Bismillah her hayrın başıdır hadisi ile ilgili etkinlik
4 6 yaş kuran kursu hadis etkinliği
Okul öncesi hadisi şerif etkinliği

ilginizi çekebilir tıklayınız>>>Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Hadisi Şerif Etkinliği

Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz