Harekeli Harfler Okuma Sayfası ( ا ـ ظ )

Yazar Yorum Yap 328 views

Çocuklarla Kur’an harfleri öğretirken bir yandan da Üstün esre ötre harekeli halleri ile birlikte öğrenmelerini sağlıyoruz. Aslında bir harf öğrendiğinde çocuk hem o harfinin başta ortada sonda yazılışı halini hem de Üstün almış halini Esra almış halini ve ötre almış halini okumayı da öğrenmiş oluyor . Bu şekilde olduğu zaman Harfleri biraz geç öğrenmiş gibi görünse de harekeleri ile birlikte öğrendiği için aslında daha ilerlemiş durumda oluyor.

Biz de harfleri öğrendikçe çocuklara harekeli harflerden oluşan kelime okuma çalışma sayfaları hazırlıyoruz. En son öğrendiğimiz ط ظ harflerinden sonra ilk baştan öğrendiğimiz harfleri de katarak kelimeler oluşturduğumuz bir çalışma sayfası hazırladık. Bu çalışma sayfasını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Hazırladığımız okuma sayfalarını minik görseller kullanarak çocukların ilgisini çekecek hale getiriyoruz. Okumaları yapmadan önce kullandığımız görselleri renklendirerek göze daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Çalışma sayfalarını evde okumalarını da isteyebilirsiniz. Evde okurken örneğin bir kelimeyi 3 defa okuduğunda başındaki görseli boyamasını isteyebilirsiniz. Bunun gibi içerisine sorumluluk ödevleri de yerleştirebilirsiniz.

Yorum yaz