Ezan İle İlgili Etkinlikler

Yazar Yorum Yap 639 views

Okul öncesi din eğitimi etkinlikleri için yapabileceğimiz güzel bir etkinlik,ezan ile ilgili bir etkinlik olabilir.

Okul öncesi dönem çocuklarının henüz dil gelişiminin tamamlanmadığı bir dönemdir. Ancak milli ve manevi değerlerimizin öğretildiği  okul öncesi din eğitimi ve 4 6 yaş Kuran Kursu eğitimlerinde çocuklar bazı kısa dua ve sureleri öğrenirler.

Özel büyük küçük bütün Müslümanların aşkla dinledikleri bir çağrıdır. İslam’ın sembolüdür. Müslümanlar için namaza davettir. Bu nedenle erken yaşta çocuklarımızla ezanı tanıştırırız. Dinimizde ve kültürümüzde yeni doğan bebeklerin kulağına ezan okunması, vefat eden kişinin Sala ile defnedilmesi ,kültürümüzün dinimizin bir gereğidir.

Ezanın bizler için çok değerli olduğunu çocuklarımıza hissettirmeli, ezana karşı saygı duymamız gerektiğini bildirilmelidir.

Ezanla ilgili bir etkinlik hazırladık. Ezan okunurken yapılacak bir duayı çocuklarımıza öğretmek istedik. Bu etkinlikte Bu duayı öğretmeyi hedefledik.

Etkinliğe ait görselleri paylaşmak istiyoruz.

Okul öncesi ezan boyama sayfasında öğrencilere şimdi kartonlardan minare ve kapı modeli kestirerek görselimize yapıştırdık.

Etkinliğimizde çocuklar camilerini kendi hayal ettikleri şekilde boyadılar.

Böyle bir boyama sayfası hazırladık. Ezana saygı duymamız gerektiğini öğrendik.

4 6 yaş Kuran Kursu etkinliği olarak ezan okunurken söylenecek duayi öğrendik.

Başka bir Cami görseliniz de yine ezan duası ile ilgili boyama sayfası oluşturduk.

Ezan ile ilgili etkinliğimize ait kalıp görselimiz de yine bu şekilde üzerinde duanın bulunduğu bir boyama sayfası şeklinde.

Ezan ile ilgili etkinliğimiz için kullanabileceğimiz bir boyama sayfası da bu şekilde olabilir.

Etiketler

Yorum yaz