Çocuklar İçin Su İçme Adabı Etkinliği

Yazar Yorum Yap 929 views

Yaz kursları bütün heyecanı ve coşkusu ile başladı. Yaz Kuran kurslarında çocukların yaşlarına uygun şekilde dini eğitim verilmektedir. Sure ve dualar ezberletilir . Çeşitli etkinliklerle değerler eğitimi verilir.

Yemek yeme adabı, sofra duası ,su içme adabı, lavaboya girme adabı, uyku adabı, Cami adabı, misafirlik adabı vb. Gibi nezaket kurallarını öğretici etkinliklerde yapılır.

Bizde miniklerimiz ile birlikte bu hafta içme adabını öğreniyoruz.Dikkat etmemiz gereken şeyler neler? Peygamber Efendimiz su içerken nasıl davranmış? bunları sohbet eşliğinde öğrendik.

Ve günün sonunda öğrenebileceğimiz bir etkinlikle konuyu pekiştirmeye çalıştık. su içme adabı için hazırladığımız etkinliğimizde bir sürahi görseli kullandık bir sürahi şeklini renkli evalardan oluşturduk ve su içme adabı nı su içerken uyguladığımız sünnetleri yazdığımız kağıtları keserek eva’dan hazırlamış olduğu sürahi görsellerimiz e yapıştırdık.

Çocuklar için su içme adabı öğretici etkinliğe ait görselleri sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Su içme adabı ile ilgili olarak,bu sürahi kalıbıyla yapılabilecek etkinlik örnekleri için seçenek kalıplardan istifade edilebilir.

Su içme adabı etkinliği
Etiketler

Yorum yaz