4-6 Yaş “Dua İbadettir” Hadis-i Şerif’i ile İlgili Etkinlik

Yazar 1 Yorum 968 views

4 6 yaş kuran kursu değerler eğitimi ünitelerinden dua şükür ve özür dileme ünitesi konularından dua ile ilgili hadisi şerif öğreniyoruz.dua ibadettir ,dua ibadetin özüdür gibi hadisi şerifler çocukların kolaylıkla öğrenebileceği anlamakta güçlük çekmeyeceği hadisi şeriflerden olduğu için bu hadisi şerifleri tercih edebiliriz.

Okul öncesi hadisi şerif etkinliği

Dua şükür ve af dile mi ünitesinde öncelikle çocuğa dua kavramı anlatılır duanın faydaları öğretilir bu kavramlar çocukların anlayabileceği şekilde verilmelidir soyut bir kavram olduğu için fazla detaylandırılması gerekir duanın bizde hissettirdiği şeylerle ilgili konuşmak yeterlidir.

4 6 yaş hadisi şerif etkinliği

Niçin dua edilir ,neler için dua edilir, duayı nasıl yaparız, gibi konular çocukların merak ettiği konular olacaktır.bu sorulara da yine onların anlayabileceği kısa ve net cevaplar verilmesi uygun olur. Soyut ifadelerden kaçınılmalı uzun uzun detaylı bilgiler vermek de gereksizdir ve faydasızdır.

4 6 yaş kuran kursu dua etkinliği

Dua kavramını öğrendikten sonra çocuğa bu konuda peygamber efendimizin bize söylediği bir söz var diyerek dua ibadettir hadisi şerifini öğretebiliriz ya da dua ibadetin özüdür şeklinde de yine öğretilebilir.

Dua ibadettir hadisi şerif etkinliği

Dua ederken ellerimizi semaya doğru açık bir vaziyette tutmamız gerektiği şekliyle gösterilir. Birlikte Dua edilebilir. Dua ederken ellerimizin şeklini çocuklara yaptırabiliriz.

Okul öncesi hadisi şerif etkinliği

4 6 yaş hadisi şerif etkinliklerinde görsel kullanarak etkinlikler hazırlamak her zaman çocuklar için daha ilgi çekici ve akılda kalıcı özelliktedir.Bu nedenle biz de dua ibadettir hadisi şerif’i etkinliğini görseller kullanarak yapmayı düşündük.

Çocuklarla hadisi şerif etkinliği

Çocuklarla hadisi şerif etkinliğimiz çok beğenildi.Dua ibadettir hadisi şerif etkinliğini yatarken ellerin semaya kaldırıldığı sembolünü kullanmak istedik. Ve içerisine dua ibadettir hadisi şerifini yazdık. Genelde etkinliklerdeki yazı kısmına bazı insanlar,okul öncesi dönemde çocukların okuma yazma bilmediği için, yazılmasının doğru olmadığını düşünebiliyorlar. Fakat tam tersine 4 6 yaş kuran kurslarında kuranı Kerim harflerini öğrenen ve daha sonra kuranı Kerim okumaya başlayan çocukların Türkçe yazıları görmelerinin okuma yazma aşamasına geçtiğinde aşinalık kazanması adına faydalı olacaktır.

Dua ile ilgili hadisi şerif etkinliği

Dua ile ilgili hadisi şerif etkinliğimiz olan Dua ibadettir hadisi şerifi ile ilgili yaptığımız etkinlikte Cuma günü olması nedeniyle Cuma kartına da dönüştürmüş olduk.

Dua ibadettir hadisi şerif’i ile ilgili etkinlik

Hadisi şerif etkinliği ile cuma etkinliği bir arada olmuş oldu. Dua ibadettir hadisi şerif’i ile ilgili yaptığınız etkinliğine ait görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz