Yemek Duası Etkinliği-Çocuklar için Dualar

Yazar Yorum Yap 789 views

46 yaş kuran kursu ve okul öncesi din eğitimi alan öğrenciler için en kolay öğrenilen dualardan birisi yemek dualarıdır. Çocuklar yemek duası yapmayı severler. Türkçe dualar çocukların kolaylıkla öğrenebileceği dualar dandır Bu nedenle yemek dualarını Türkçe olarak okumalarda çocuklar için daha kolay olacaktır.

4 6 yaş kuran kursu yemek duaları etkinliğimizde birkaç farklı yemek duası örneği kullandık. 4 6 yaş değerler eğitimi ünitelerinden dua şükür ve özür dileme ünitesinde geçen yemek duası konusu ile ilgili ayrıca yapılmış bir etkinliktir.değerler eğitimi ünitelerinden dua şükür ve özür dileme ünitesinde geçen yemek duası konusu Allah’a teşekkür etmek verdiği nimetler için şükretmek ve bunun için de yemek duası öğrenmelerini sağlamak için hazırlanmış bir etkinliktir.

Çocuklar için yemek duaları etkinliğimizde 3 farklı yemek duası örneği kullandık.

Çocuklar için yemek duası örneği;elhamdülillah elhamdülillah bu nimeti veren Allah Peygamberimiz Resulullah her yemekte derim Bismillah artsın eksilmesin taşsın dökülmesin gerisi kesilmesin daima afiyetle yensin geçmişlerimizin ruhu için sağlık ve selamet için dertlere derman için bilhassa Allah rızası için el Fatiha peygamber efendimize salavat.

Okul öncesi Yemek duası etkinliğimizde çocukların kolay öğrenebileceği dualar tercih edilmeli genelde dualar kısa tutulmalı ve kelimelerin birbiriyle uyumlu bir şekilde olması da çocukların kolay ezberlemesi kolaylaştıracaktır.

Yemek duası etkinliğini ait ikinci bir yemek duası olan 4 mısra şeklinde öğretilebilecek 2. dua da şu şekildedir,

Etiketler

Yorum yaz