ARILARIN İŞBİRLİĞİ – İŞBİRLİĞİ ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 126 views

Öğrencilerimizle  birlikte işbirliği konusunu işledik.Yapacağımız işleri yanlız yapmak yerine birlikte yapmanın kolaylığını ve güzelliğini oyunlarla kavramaya çalıştık. Doğadaki canlıların işbirliği örneklerinden bahsettik. Özellikle arılar ve karıncalar bu konuda güzel bir örnektir.

Arıların işbirliği ile bizler için mucizevi bir besin olan bal ürettiklerini bunu da onlara Allah’ın öğrettiğini Allah’ın onlara bir sorumluluk olarak bal yapma görevini verdiğini anlatarak başladık. Yalnız bir arının tek başına yapabileceği bal miktarı ve bal kalitesi ile arıların bir arada yaptığı bal miktarı ve kalitesinin farklı olduğunu anlatmak istedik. 

İnsanları seviyorum ünitemizde yer alan arı zuz hikayesini işbirliği ünitemize uyarlayarak çocuklara sunduk. Arı zuz hikayemizde aile kavramına vurgu varken biz biraz daha işbirliğini ön plana çıkarmaya çalıştık.

  Arıların işbirliği ile bal yaptıkları Allah’ın izni ve emri ile bal yaptıklarını çocuklarımızla sohbetler eşliğinde konuştuktan sonra tatlı bir etkinlikle konumuzu pekiştirmek istedik. Arıların işbirliği etkinliğimizi sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Yorum yaz