RÜZGAR VE GÜNEŞ DRAMASI ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 138 views

4-6 yaş Kur’an kursu değerler eğitimi ünitelerinden olan saygı ünitesi konularımızdan Rüzgar ve Güneş draması ile ilgili etkinlik hazırladık sizlerle de bu etkinliği paylaşmak istiyoruz.

Rüzgar ve Güneş Draması

Rüzgar bir gün güneşe ben senden daha güçlüyüm dedi ve bu iddiasını kanıtlayabileceğini söyledi. Şuradaki çocuğu görüyor musun dedi. Kuvvetlice estiğimde onun sırtındaki paltoyu senden daha çabuk söküp alabilirim Güneş rüzgarın bu sözlerini duyunca onunla yarışa girmeyi kabul etti ve bir bulutun arkasına çekilerek rüzgarın yapacaklarını seyretmeye hazırlandı.

Meydanın kendisine kaldığını gören Rüzgar bir fırtına gücüyle esmeye başladı fakat şiddetini artırdıkça çocuk da paltosuna daha sıkı sarıldı Rüzgar bu işi başaramayacağını anlayınca yarışı bırakmak zorunda kaldı onun tüm yaptıklarını bulutun arkasından izleyen

Güneş rüzgarın yarıştan vazgeçmesi üzerine bulutun arkasından sıyrıldı ve büyük bir sevecenlikle çocuğa bakarak ona tüm içtenliği ile sımsıkı bir biçimde gülümsemeye başladı güneşin sıcaklığını giderek artırması karşısında çocuğun yüzünde bir rahatlama ifadesi belirdi sırtından paltosunu çıkardı ve arkasındaki tümseğe yaslanarak güneşin karşısındaki keyifle uzandı Güneş daha güçlü olduğunun bu kanıtı karşısında rüzgara Bir de şu öğütte bulundu dostluk ve kibarlık her yerde ve her zaman kabalık ve zorbalıktan daha etkilidir.

Yorum yaz