İŞBİRLİĞİ BAL PETEĞİ ETKİNLİĞİ – VELİ KATILIMI

Yazar Yorum Yap 106 views

Çocuklarımızla birlikte işbirliği ünitesini sınıf içi oyunlarla çeşitli hikayelerle ve etkinliklerle öğrenmeye çalışıyoruz. İşbirliğinin bize kazandırdıkları sonuçta çıkarılan işlerin güzelliği üzerinde duruyoruz. Bu ünitede sıkça karınca ve arıların işbirliği içerisinde hayatlarını sürdürdükleri konusunu dile getiriyoruz.

Arılardan aldığımız ilhamla Veli katılımı sağlayarak da yaptığımız işbirliği etkinliğini sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Sınıfça işbirliği içinde bir arı kovanı arı peteği oluşturalım dedik. Ve çocuklarımıza altıgen şekillerden oluşan Petek kalıpları verdik. Çocuklar sarı renkli A4 kağıtlarına çıkardığımız Petek kalıplarını aileleri ile birlikte oluşturup sınıfa getirdiler. Her bir çocuğumuza ikişer Petek kalıbı verdik.

Çocuklarımız anne ve babalarıyla verdiğimiz Petek kalıplarını evde hazırlayıp getirdiler biz de sınıfımızda bu peteklerinin hepsini bir araya getirip birleştirdik ve bal peteğimizi oluşturduk. İşbirliği içinde yaptığımız bu etkinlik bize işbirliğinin sağladığı kolaylığı, ve birlikte yapılan işlerin güzelliğini bir kez daha göstermiş oldu.

Oluşturduğumuz peteklerin üzerine minik bal arıları da hazırlayıp yapıştırdık. Sizler de bu böyle bir etkinlik yapmayı düşünüyorsanız kalıpları sizlerle de paylaşalım istiyoruz.

Yorum yaz