4-6 Yaş Kur’an Kursu İlk Hafta Etkinlikleri (Hoş geldin)

Yazar Yorum Yap 616 views

4-6 yaş Kur’an Kursu ,okul öncesi din  eğitimi için ilk hafta çok önemlidir. Bu ilk hafta öğrenciler anneleriyle kurslara gelirler.Kurslarda öğretmenlerin tutum ve davranışları,öğrenciye gösterdiği ilgi ve iletişim kurma çabası,çocuğun okula devam edip etmemesindeki isteğe zemin hazırlar.Bu nedenle öğretmen çocuğa sıcak davranmalıdır.Birçok çocuk ilk haftanın sonunda okulu sevmediğini belirterek okula gitmekten vazgeçer. Bunun sebebi, okula yeterince adapte olamayışıdır. Bazı çocuklar da annelerinden ayrı kalma korkusu nedeniyle gitmek istemezler.  Her ne sebeple  olursa olsun okul öncesi ilk hafta etkinlikleri, çocukların okula alışmalarında büyük rol oynamaktadır.

Kursta ilk hafta etkinlikleri, çocukların okula alışma dönemleri için çok önemlidir. Onları zorlamayacak ve sıkmayacak etkinlikler hazırlamaya özen göstermelisiniz. Etkinlik hazırlarken çocukların da fikrini almak iyi bir seçenek olabilir.

Öğretmenler, kursa başlayan  öğrenciler ve aileleri hakkında gerekli bilgiyi toplamalıdır. Bunun için öncelikle kendinize bir uyum haftası planı oluşturmakta fayda vardır.Bunun için okul öncesi uyum planlarından yararlanılabilir.. Çocukların sağlık durumu, alerjileri, aileye ait temel bilgiler öğrenilmelmesi ,öğrenciyle iletişim için iyi olur. Bunun için bir form hazırlayarak öğrencilere verebilirsiniz.

Birkaç gün içerisinde velilerinin doldurup tekrar size getirmelerini isteyebilirsiniz. Öğrencileriniz okula başlamadan önce ev ziyareti yaparak öğrencinin ev ortamını yakından görebilir yada telefonla arayıp konuşabilirs ailesiyle sohbet edebilirsiniz. Kurs ve verilen eğitimle  ilgili bilgilerin yer aldığı bir kitapçık hazırlayarak velilere verebilir ve çocuğunu bilgilendirmesini isteyebilirsiniz.

İlk gün için hazırlayabileceğiniz ‘okulumuza hoş geldin ‘  kartlarından istifade edebilirsiniz.

Okul Öncesi İlk Hafta Tanışma Oyunları<<<tıklayınız

Okul Öncesi İlk Hafta Oyun Etkinlikleri

 

 

Etiketler

Yorum yaz