YAZ KUR’AN KURSU ETKİNLİKLERİ

Yazar Yorum Yap 651 views

Yaz Kur’an Kursu Etkinlikleri

Yaz Kuran kurslarında ya da 4 6 yaş Kuran kurslarında öğrenilen dini bilgiler ile ilgili yapılan sanat etkinlikleri öğrencilerin öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri ve kalıcı olması için etkili bir metottur.

Eğlenceli etkinliklerle öğretilen bilgiler çocuklar için daha etkilidir. Her konuHer konu bir etkinlikle desteklenirse öğrencilerde sıkılmadan severek derse katılırlar.

Yaz Kur’an kursu etkinlik örnekleri

İtikat dersi konularından olan imanın şartları konusu öğrenildiğinde böyle bir iman treni etkinliği yapılabilir. Bu etkinlikte öğrenciler hem bir küçük kas gelişimi etkinliği yapmış olur Aynı zamanda da eğlenceli bir şekilde öğrendiği bilgiyi tekrarlamış olur.

yine böyle bir etkinlikle de İmanın Şartı konusunu desteklemiş olabilirsiniz.

Yaz Kur’an kursu etkinlikleri arasında yapılabilecek etkinliklerden bazıları da ayetler ve hadisler konusunda yapılacak sanat etkinlikleri dir. BuradaBurada Mümin müminin aynasıdır hadisi şerifi öğrenildikten sonra yapılan Aynen şeklinde bir sanat etkinliği vardır.

Yaz Kur’an kursu faaliyetleri olarak Eğer kurs vakitleri Ramazan ayı ne geldiyse Ramazan’la ilgili faaliyet sanat etkinlikleri de yapılabilir. Burada iftar duası bir sanat etkinliği ne dönüştürülmüş.

Yine Bu etkinlikte Ramazan ayında yapılabilecek bir sanat etkinliği. ÜzerindeÜzerinde Sevgili ailem, ben de sizinle birlikte sahur heyecanını yaşamak istiyorum Lütfen beni de sahura kaldırın yazısı vardır.

Yaz Kur’an kursu etkinlikleri arasında kendi Hazırladığınız materyallerden konulara uygun dramalar hazırlayailir, dersin ve konunun daha eğlenceli bir şekilde anlaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu etkinlik namaz konusu ile ilgili hazırlanmış bir etkinliktir. Namaza saygı , namaz kılan kişiye karşı saygı gibi konular için bir kapı süsü olarak yapılmıştır.

 

bu etkinlik Kuranı Kerim dersinde kur’an-ı Kerim’e saygı konusu işlendiğinde hazırlanmış bir etkinliktir kur’an-ı Kerim’e karşı saygımız bir çiçek üzerine sırası ile yazılmıştır. Kur’anı Kerim’e saygı çiçeği.

Yaz Kur’an kursu etkinlikleri arasında yapılabilecek bir diğer etkinlik lavabo adabı ile ilgili bir etkinliktir. LavaboyaLavaboya girerken ve çıkarken okunacak dualar ve yapmamız gereken davranışlar yazılı olduğu kağıtlar dan bir lavabo süsü Hazırlandı.

 

 

 

 

 

 

Bu etkinlikte de çocuklar aileleri için bir kapı süsü yaptılar. Üzerinde eve girerken ve çıkarken okunacak dua yazılı bir kağıt bulunur.

 

 

 

Öğrencilerimiz için özellikle Cuma günlerinde Onların da katkılarının olduğu küçük sürprizler hazırlayabiliriz. Bu sürprizler onları mutlu edecektir. Yukarıdaki etkinlik şirin bir ev maketi dir. İçine küçük ikramlıklar konularak çocuklara hediye edildi. (Her öğrenci kendi evini boyadı ve kesti.)

Kuranı Kerim’de geçen öğrenciler için ailelerinin ve Arkadaşları’nın da katılabildiği küçük merasimler düzenlenebilir. Merasimler için sınıfımızı süslemek daha güzel olacaktır.

 

Cüz ya da Kur’an’ı Kerim okuyan öğrenciler için işaret kartları hazırlayabiliriz.Erkek çocukları için araba figürü kız çocukları için de çiçek ya da kelebek figürü seçebiliriz.

 

 

 

Cuma günlerinde çocuklara aileleri için cuma tebriği olarak sunabilecek leri, kartlar ya da cuma etkinlikleri hazırlamaları sağlanabilir.

Bunlar gibi pekçok etkinlik yaz Kuran kurslarında ya da 4 6 yaş Kuran kurslarındaBu öğrenilen bilgilerin kalıcılığı açısından ve öğrencilerin kurslara daha severek gelmelerini sağlayabilir.

Sure ve Dua Ezber Takip Çizelgesi

4 6 yaş Kuran Eğitimi Etkinlikleri

YAZ KUR’AN KURSU OYUNLARI

 

Etiketler

Yorum yaz