YAZ KUR’AN KURSU EĞİTİM PROGRAMI VE MATERYALLERİ

Yazar 2 Yorum 622 views

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR!

Çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirdikleri, Kuranı Kerim ve dini bilgiler dersleri alabildikleri Diyanet işleri başkanlığınca hazırlanan programlar doğrultusunda eğitim veren yaz Kur’an kursları 25 haziran pazartesi günü başlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı hazırladığı yaz Kur’an kursları uygulama esasları yayınlandı. Uygulama esasları içerisinde, yaz Kur’an kursu eğitim programları ve materyalleri konulu yazısı…

1. EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMLARI VE MATERYALLERİ

1. Yaz Kur’an Kurslarında Başkanlıkça hazırlanan “Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programları” uygulanacaktır. Bu yıl Yaz Kur’an Kursları 8 hafta olarak düzenleneceğinden 9 haftalık Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programı 8 haftada yoğunlaştırılmış olarak işlenecektir.

2. Yaz Kur’an Kurslarında yatılı eğitim verilmesi durumunda; Başkanlıkça hazırlanan “Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programı (Yatılı)” uygulanacaktır. Program; http://www2.diyanet.gov.tr/EgitimHizmetleriGenelMudurlugu/Sayfalar/KuranK ursuOgretimProgrami.aspx web adresinden indirilerek kullanılabilecektir.

3. Yaz Kur’an Kurslarında yaş grupları dikkate alınarak Başkanlıkça hazırlanan ders kitapları ve materyaller kullanılacaktır. Bu itibarla;

a. 4-6 yaş grubu için; 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Etkinlik Kitabı, b. 7 yaş ve üzeri için; “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” ve “Yaz Kur’an Kursları Etkinlik Kitabım”,

c. 18 yaş ve üzeri için; “Temel Dini Bilgiler Dinim İslam, kitapları kullanılacaktır.

4. Yaz Kur’an Kursu kitapları müftülüklerimize ücretsiz olarak gönderilecektir. İhtiyaç duyulması halinde Yaz Kur’an Kursu eğitim-öğretim materyalleri Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü’nden temin edilebilecektir.

5. Yaz Kur’an Kursları eğitim-öğretim faaliyetlerinde yardımcı materyal olarak Başkanlığımızın çocuklara yönelik yayınlarından istifade edilecek, söz konusu yayınlar öğrencilere tanıtılacak ve öğrenciler ilgili yayınlardan faydalanmaları hususunda teşvik edilecektir. Ayrıca Âlim Çocuk 3.0 CD’si ve Başkanlığımızın http://kurs.diyanet.gov.tr adresli web sitesinden ders materyalleri konusunda istifade edilebilecektir.

6. Yaz Kur’an Kursları Öğrenci Yoklama ve Ders Defteri ihtiyaç duyulması halinde Türkiye Diyanet Vakfı Yayın Matbaacılık ve Ticaret İşletmesi Müdürlüğü’nden temin edilebilecektir. (TDV Yayın Matbaacılık Tel:0312-354 91 31)

4 6 YAŞ KUR’AN KURSU. 4 6 YAŞ KUR’AN KURSU MÜFREDATI

Etiketler

2 Yorum

  1. ÇOCUKLAR İÇİN DİNİ TEKERLEMELER – 4-6 Yaş Dünyası

    […] YAZ KUR’AN KURSU EĞİTİM PROGRAMI VE MATERYALLERİ […]

  2. 4 6 YAŞ KUR’AN KURSU DÖKÜMANLARI – 4-6 Yaş Dünyası

    […] YAZ KUR’AN KURSU EĞİTİM PROGRAMI VE MATERYALLERİ […]

Yorum yaz