TENVİN İLE İLGİLİ ÇALIŞMA SAYFASI -İKİ ÜSTÜN

Yazar Yorum Yap 508 views

Bütün müslümanların bildiği gibi ,Peygamber Efendimiz (SAV), dünyadaki en hayırlı kimseyi tarif ederken şöyle buyurmaktadır: “Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.” (Tirmizî, Fedâilü’l-Kur’ân, 15.) Hadis-i şeriften anlaşılacağı üzere, Allah (c.c)’nin kelamı olan ve bugüne dek katiyyen değiştirilmeyen kitabımız Kuran-ı Kerimi öğrenmek ve öğretmek çok faziletlidir. Her harfine ayrı ayrı sevapların yazıldığı ayetleri okumakta olduğu kadar anlayıp hayata geçirmemiz de çok önemlidir.

4-6 yaş Kur’an Kurslarımızda çocuklarımıza Kur’an harf ve harekelerini  eğlenceli ,dikkat çekici etkinliklerle öğretmeyi amaçlıyoruz.Renkli görseller kullanarak harf ve harekelerin öğrenimini cazip hale getirmek önemlidir.Bu nedenle yeni materyaller her zaman daha çok işimizi kolaylaştıracaktır.

Bugünkü materyalimizi Tenvin öğreniminde kullanabilmek için hazırladık.Görsel olarak renkli olması çocukların dikkatini çekeceği için öğrenimi de kolaylaştırmasını hedefledik.Tenvin ile ilgili hazırladığımız bu materyalleri sizlerle de paylaşmak istiyoruz.tenvin alıştırmaları

 

Çocuklar için hazırladığımız Tenvin çalışma sayfaları renkli altı adet altıgenlerden oluşan bir görseldir. Her bir altıgen de bir harfin tenvinli hali mevcuttur.Her bir sayfada 6 adet harfimiz yer alır.

tenvin çalışma sayfası    Tenvin çalışma sayfalarını okuma alıştırmalarında kullanabilirsiniz.Büyük boyutlarda çıktılar halinde çeşitli oyunlarda  da kullanabilirsiniz.

tenvin çalışma sayfası

Tenvin alıştırma sayfaları çocukların tenvin harekesini kavramasını kolaylaştıracaktır.

tenvin çalışma sayfası

tenvin çalışma

 

 

 

 

 

Yorum yaz