Sure ve Dua Ezber Takip Çizelgesi

Yazar 1 Yorum 667 views

4 6 yaş Kuran Kursu ve yaz kurslarında öğrencilerin sure ve dua ezberleri öğreticileri tarafından dinlenilir. Çocukların ezberleri daha eğlenceli bir şekilde yapabilmesi adına hazırlanan farklı ezber listeleri hazırlanmıştır.

Öğrencilerin yaşlarına ve ilgi alanlarına göre aslında dua ve sure ezber listeleri tabloları üreticiler tarafından da orijinal olarak hazırlanabilir. Ya da hazırlanmış materyallerden yararlanılabilir.

Örneğin kız çocukları için hazırlanmış dua kelebekleri adı ile oluşturulmuş bir ezber tablosu çocuk için daha sevimli görünür.

Ya da erkek çocukları için hazırlanmış bir dua Treni çocuklardaki ezber yapma isteğini daha çok artıracaktır.

Bir dua ya da sure ezber ağacı kullanarak da çocukları ezber konusunda heveslendirebiliriz. Sure ve dua ezberleri çocuklar için zor olmaktan biraz olsun çıkar.

Öğrencileri yarıştırarak ezber yaptırmak doğru değildir. Bu şekildeki ezber takip çizelgeleri ezber listeleri ezber tabloları bireysel olarak sadece çocuğun ve öğreticinin gördüğü ve bildiği şekilde ya da sadece ailesinin ve kendisinin bildiği şekilde takip edilmesi gerekir.

Özellikle 4 6 yaş grubu öğrencilerin ezber yapabilmesi sadece duyarak sağlanabileceği için, çocuklar herhangi bir etkinlik yaparken ezberleyeceği sure ve duayı kısık bir sesle dinlerlerse ezber yapmaları kolaylaşacaktır.

Yaz Kuran kurslarında daha büyük yaş gruplarında ezber yapmak daha kolay olacaktır. Büyük yaş grubu çocuklarda ezber yarışmaları düzenlenebilir. En çok ezber yapan çocuklar ödüllendirilebilir. Ezberler ile ilgili oyunlar oynanabilir.

 

 

Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz