Sevimli Cuma Etkinlikleri

Yazar Yorum Yap 800 views

4 6 yaş Kuran kurslarında ve okul     öncesinden eğitimi veren kurumlarda değerler eğitimi Öncelikle verilmek istenen konudur.

Dini ve Milli değerlerimiz 4 6 yaş Kuran kurslarında verilmeye çalışılmaktadır. Değerler eğitimi okul öncesi dönemdeki çocuklar için oldukça önemlidir.

Dini değerlerimiz, bayramlarımız mübarek gün ve gecelerimiz okul öncesi dönemdeki çocuklar için de bilinmesi hissedilmesi gereken günler ve gecelerdir.

Cuma günü biz Müslümanlar için bayram mahiyetindedir. Bu nedenle cuma gününü çok iyi değerlendirmeye çalışırız.Biz büyükler cuma gününü güzel bir şekilde İhya etmeye uğraşırken küçüklerimize de bugünün önemini yaşatmalıyız. Cuma gününün önemini cuma gününün neden bu kadar özel ve önemli olduğunu onlara anlatabiliriz.

Örneğin Peygamber Efendimizin Cuma günü yaptığı güzel işleri çocuklarımızla birlikte öğrenebiliriz.

Hediyeleşmek,yardıma ihtiyacı olanlara yardımda bulunmak,insanlara selam vermek,cumalarını tebrik etmek vs. Gibi sünnetleri çocuklarımızla yerine getirmeli, bu sünnetleri yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Okul öncesi din eğitiminde çocuklarla her Cuma sevdiklerinize Cuma kutlama kartları hazırlıyoruz.Sevinçle ve heyecanla.

Ailemiz için  Sevimli bir Cuma kartı hazırladık.

Cuma kartı görselini indirebilir çocuklarla birlikte çeşitli şekillerde boyayıp süsleyerek güzel bir kart hazırlayabilirsiniz.

[pembebuton][/pembebuton]

Okul öncesi cuma etkinliği olarak hazırlanabilir.Cuma etkinliği ile kutlama kartları çeşitlendirilebilir.

4-6 yaş cuma etkinliği olarak da hazırlanabilir.İçinde minik sürprizler bulunan ve cuma tebriği içeren sevimli bir tavşan kutu da çok iyi bir cuma etkinliği olacaktır.

 

 

Etiketler

Yorum yaz