Çocuklar Uyku Duası Etkinliği

Yazar Yorum Yap 708 views

Okul öncesi dönemde çocuklar, küçük yaşta oldukları için  zihinleri tamamen temizdir.Veöğrenmeye açık yapıdadırlar. Pek çok şeyi zorlanmadan öğrenebilme kapasitesine sahiptirler. Dil gelişimi normal bir gelişime sahip olan çocuklar için kısa dualar öğrenmek hiçde zor olmayacaktır. Yeter ki siz çocuklarınızı  dualarla yaşatmak isteyin.

Çocuklar pek çok dua öğrenebilirler. Çocuklara dua öğretmek için öncelikle kısa duaları tercih etmek gerekir. Duaların Türkçe ya da Arapça olması çok önemli değildir. Arapça öğrenilen dualar çocuğun Arapçayı ya da Kuranı Kerim okunmasını fayda sağlayacaktır. Türkçe okuduğu dualar sa dualarını içeriğini anlaması için önemlidir. Anlamını bilerek dua etmiş olur. Bu da küçük yaştaki çocuklar için önemli bir durumdur.

Çocukları yemeğe başlarken dualar yaptırılabilir. Uyurken okunacak dualar öğretilebilir. Eve girip çıkarken okunacak dualar öğrenebilirler. Seyahate çıkarken okunacak dualar öğrenebilirler. Namazlarda okunan sureler den kısa olanlarını öğrenebilirler.

4 6 yaş Kuran kurslarında ya da okul öncesi din eğitimi de bu dualar etkinliklerle desteklenebilir. Bu etkinliklerin amacı okuma yazma bilmedikleri halde,günlük hayatta çocukların duaları okumaları için, Onlara duayı hatırlatacak bir etkinliğin bulunmasıdır.

 

Çocuklar için uyku duası ile ilgili bir etkinlik hazırladık. Etkinlikle ilgili görselleri indirebilirsiniz.

 

 

 

 

Etiketler

Yorum yaz