Renkli Ramazan Tacı -Hoş Geldin Ey Ramazan

Yazar Yorum Yap 458 views

Bizler , yaşlısıyla genciyle Ramazan ayını büyük bir coşkuyla karşılarız. Çünkü biliriz ki mübarek Ramazan ayı,bizler için bir Kurtuluş kapısıdır.Biz Müslümanlara rahmet ve mağfiret deryasıdır.Rabbimizden bize güzel bir armağandır,ikramdır.Bereket ayıdır. Barış ve kardeşlik ayıdır.

Peki ya çocuklar?
Çocuklar için “Ramazan” ne ifade ediyor? İşte çocuklarımıza Ramazan’ın güzelliği ve yüceliğini çocuklarımızı bu coşkuya ortak ederek anlamalarını sağlayabiliriz.Çocuklarımıza Ramazan ayını , Ramazan’a Rabbimizin istediği gibi davranış içinde olarak , yani güzel davranışlarımızla anlatabiliriz. Oruç ibadetini merak eden çocuklarımıza mübarek Ramazan ayında orucun önemini yaşayarak anlatabiliriz. 
Çocuklarımıza daha ilk çocukluk zamanlarında Oruç tutmak İslam’ın şartlarından biridir.” diyerek ve oruç ibadetinin insanı nasıl terbiye ettiğini öğrenmelerine yardımcı olabiliriz.

Çocuklarımızla Ramazan-ı Şerif’i coşku ile karşılarken ; bu coşkuya bir ramazan tacı eşlik etmeli diye düşündük ve renkli çıktı alabileceğiniz bir Ramazan Tacı hazırladık.Ücretsiz indirebilirsiniz.

Şuna İnanmalıyız ki oruç ibadetini tam anlamıyla kavrayan çocuklar, empati kurabilen, yardımlaşmayı önemseyen örnek Müslümanlar olarak yetişecektir inşallah…

İşte bu yüzden, çocuklarımız Ramazanı bilmeli, Ramazan coşkusunu bizimle birlikte hissetmeli!

Yorum yaz