Ramazan Sevincim- Ramazan Günlüğü -30 Güne 30 etkinlik

Yazar Yorum Yap 442 views

Mübarek Ramazan Ayı çok şükür ki geldi. Ramazan sevincimizi yaşayacağımız bu güzel günlerde çocuklarımız için hazırlanmış çok güzel Ramazan etkinlikleri ile geldik. Ramazan günlüğü ya da Ramazan sevincim olarak adlandırılan 30 güne 30000 etkinlik sayfası şeklinde hazırlanmış harika bir tasarım. Çocuklarımızın oldukça istifade edebileceğini düşündüğümüz Bu tasarım sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ramazan günlüğü

Ramazan sevincimi etkinliği içerisinde ne gibi etkinlikler yer alıyor bunlar hakkında da kısaca bilgi verelim. Okul öncesi yani 4-6 yaş grubu ve ilkokul öğrencilere için uygun bir etkinlik. Renkli resimli içerisinde Ramazan ile ilgili aktiviteler yer alan güzel bir ramazan günlüğü. Çocukların eğlenceli bir şekilde ramazan’la ilgili öğrenecekleri bilgiler yer almakta. Bilmeceler bulmacalar, Ramazan ayı ile ilgili terimler, yazıp çizmeli etkinlikler.

Ramazan sevincim

Ayrıca her sayfa arasına mandala tarzında boyama sayfaları eklenmiş Bu da etkinlikteki bir başka güzellik. Çocuklar için oruç takibi namaz takip çizelgeleri ibadet takibi, güzel davranış çizelgelerine de yer verilmiş. Ramazan ayı ile ilgili bilgiler çocukların anlayacağı bir dille anlatılmış eğlenceli etkinliklerle de desteklenmiş. Ramazan sevincim etkinliği tam bir ramazan günlüğü.

Ramazan etkinliği

Ramazan sevincim etkinliği içerisinde yine kesme katlama yapıştırma şeklinde etkinliklere de yer verilmiş. Başlı başına çok faydalanılacak bir tasarım olmuş. Hazırlayan arkadaşlarımızın emeğine sağlık. Bizler de bu çalışmadan istifade edebileceğinizi düşündük. Aşağıdaki linkten PDF olarak indirebilir renkli çıktılar alacak Ramazan günlüğünü kullanabilirsiniz.

Yorum yaz