Ramazan Davulcusu Etkinliği

Yazar Yorum Yap 282 views

Ramazan geldi hoş geldi evlere şenlik sofralara bereket geldi… Rabbimize Şükürler olsun ki bu yıl da Ramazan ayı’na kavuştuk. Ramazan ayının rahmetinden bereketinden feyzinden istifade edebileceğimiz bir ay olmasını niyaz ederek, çocuklarımızla bu ayı güzel değerlendirmenin çeşitli yollarını arıyoruz.

Ramazan ayının bütün müslümanlar üzerinde güzel bir etkisi olduğunu unutmamak gerekir. Çocuğu yaşlısı genci ile herkes bu güzel iklimin bir parçası olmaktan mutluluk duyar. Çocukların coşkusu Bir başkadır tabii ki. Her duyguyu yoğun yaşayan çocuk ramazan-ı Şerif’in de güzelliğini içine çeke çeke yaşar. Bu coşkuyu ebeveynler olarak biz doğru bir şekilde Ramazan’ı çocuk zihninde anlamlandırma ve Ramazan ayının kıymetini güzelliklerini doğru olarak aktarabilme nin gayreti içinde oluruz.

Çocuklarla Ramazan etkinlikleri yaparak çocukların Ramazan ayı ile ilgili güzel anılar biriktirmeleri ne vesile olabiliriz. 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda çeşitli etkinliklerle Ramazan ayının gelişini kutlarız. Sınıfımızda bir ramazan köşesi oluşturup Ramazan ayı boyunca Ramazan ayına özel zaman geçiririz. Evlerimizde de yine Ramazan köşeleri hazırlayabiliriz. Burada ibadet etmek kur’an-ı Kerim okuma dua etme yeni bir şeyler öğrenme ya da maniler tekrar ederek eğlenme ortamları oluşturabiliriz.

Kurslarımızda daha önceki yıllarda hazırladığımız kavanoz kapaklarından davulcu etkinliğini çocuklar çok severek yapıyorlar. Daha önceki yıllarda kavanoz kapakları yatay çöp şiş ve evalardan oluşan malzemelerle hazırladığımız Ramazan davulcusu etkinliğimizi bu defa daha pratik bir şekilde hazırlamayı düşündük. Ramazan davulcusu görselleri hazırladık. Renkli çıktı alma imkanı olan arkadaşlarımız için renkli Ramazan davulcuları renkli çıktı imkanı olmayan arkadaşlarımız içinde renksiz Ramazan davulcusu görselleri hazırladık. Bu

Yapımı oldukça kolay bir Ramazan davulu etkinliği olacaktır. Görselleri renkli çıktı aldı isek uygun yerlerinden keserek kavanoz kapağına yapıştırmak suretiyle iki ucunda boncuk takılı kısa bir ip arasına geçirerek 2 kavanoz kapağını yapıştıralım.Ve Ramazan eğlenceliğimiz hazır.

Etiketler

Yorum yaz