Ben Oruçluyum Rozeti – Sevimli Rozet -Renksiz

Yazar Yorum Yap 175 views

4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerimiz ile Ramazan heyecanını büyük bir coşku ile yaşıyoruz. Ramazan ile ilgili kavramları öğreniyoruz ramazan’daki aktivitelerimizi artırıyoruz . Ramazan ayı ile ilgili hergünyenibirbilgi öğrenmeye gayret ediyoruz hergün yeni bir etkinlik hazırlamayı seviyoruz.

Çocukluğunuzdan Ramazan’ın güzelliklerini yaşayarak öğretmeye çalışıyoruz.Bazen bilgi verici bazen eğlendirici bazen düşündürücü etkinliklerle Ramazan heyecanını yaşamaya devam ediyoruz.

Sizlerle evlerinizde çocuklarınızla beraber Ramazan ayının nasıl verimli geçirebileceğiniz i Ramazan ayı ile ilgili çocuklarınızın zihinlerinde nasıl anılar bırakmak istediğinizi düşünmeli ve çocukların dilinden oyunlarla ve etkinliklerle Ramazan’ı daha canlı yaşayabilirsiniz.Çocukların orucu alışmaları Küçük yaşlarda minik minik alıştırmalar yapmaları Ramazan’a karşı bir aidiyet duygusu geliştirmelerini sağlayabilir. Bütün ailenin oruç olduğu fakat çocuğun oruçla ilgili hiçbir şey yapmadığı durumda çocuk ramazan’la birleşemez.

Bu nedenle çocukların yaşları göz önüne alınarak minik minik alıştırmalar yapmalarını sağlayabilir onları cesaretlendirir biliriz.4 6 yaş grubundaki çocuklarımız 2-3 saatlik minik oruçlar tutabilirler özellikle iftardan birkaç saat öncesinde bunu yaparsanız çocuklar O iftar heyecanını daha iyi yaşayacaklardır.

Bizde çocuklarımızla ben oruçluyum yazılı rozetler hazırlayarak çocukları cesaretlendirecek minik bir etkinlik hazırladık hazırladığımız bu etkinliği renkli ve renksiz seçeneklerle sunmak istedik. Bu konumuzda renksiz olan kendi renklendirebilir ce ği miz bir rozeti kalıbını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

Yorum yaz