Okul Öncesi Sayı Oyunu

Yazar Yorum Yap 611 views

 Okul Öncesi Sayı Oyunu

Okul öncesi sayı oyunu örneği

Okul öncesi öğrenciler için küçük kas ve büyük kas gelişimini destekleyici oyun ve etkinlikler önemlidir.Özellikle büyük kas gelişimi için hareketli etkinlikler ve oyunlar tercih edilmelidir.
Sayılarla ilgili bir oyun hazırladık.

  Okul Öncesi Sayı Oyunu

Bu oyunumuzda  hem bilişsel gelişimi hem büyük kas gelişimini desteklemeyi hedefledik.Aynı zamanda eğlenceli bir oyun etkinliği hazırlamış olduk.

 

Okul Öncesi Sayı Oyunu ,48 ay ve üzeri yaşlar için uygun bir oyundur

Bu oyunda öğrenci yer değiştirme,zıplama gibi motor gelişimini destekleyici hareketlerde bulunur.Ayrıca küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar.Verilen yönergeler doğrultusunda hareket eder.Çift ayak zıplayarak belirli mesafelere ilerler.

Okul Öncesi Sayı Oyunu ve bilişsel gelişime katkısı 

Öğrenci verilen yönergeye uygun hareket etmeye çalışır.İleriye ve geriye ritmik sayabilir.Sırasına göre sayıları takip eder.

Okul öncesi sayı oyunu için gerekli hazırlıklar.

Boş bir ortama,sınıfın durumuna göre halı yada laminat üzerine renkli koli bandı yada renkli elektrik bantları kullanarak sek sek oyununda olduğu gibi sıralı şekiller oluşturulur. Bu şekiller oluşturulduktan sonra her kutucuğun içine sırasıyla yada karışık olarak sayı kadar daire ,kare ,üçgen vs. şekillerde parçalar yapıştırılır. Ve oyuncudan,başlama noktasından,varış noktasına kadar sırasıyla  1 den 10 a kadar zıplayarak  ulaşması istenir.

Kullanılan bant ve renkler istenilen şekilde yapılabilir.

Oyun için bir süre belirlenmez.Oyuncunun düşünerek doğru noktayı bulması beklenir.Bulamadığında yardım edilir.Destekleyerek doğru kutucuğu bulması sağlanır.

Okul öncesi sayı oyunu örnek oyun.

Okul öncesi bilmeceler, çocuklar için bilmeceler, okul öncesi dini bilmeceler

Etiketler

Yorum yaz