Okul Öncesi Sayı Oyunu 2

Yazar 1 Yorum 453 views

 

 Okul Öncesi Sayı Oyunu 2

Okul öncesi sayı oyunu örneği

Okul öncesi öğrenciler için küçük kas ve büyük kas gelişimini destekleyici oyun ve etkinlikler önemlidir.Özellikle büyük kas gelişimi için hareketli etkinlikler ve oyunlar tercih edilmelidir.

Küçük kas gelişimi ve bilişsel gelişimi destekleyici yine Sayılarla ilgili bir oyun hazırladık.

  Okul Öncesi Sayı Oyunu 2

Bu oyunumuzda  hem bilişsel gelişimi hem küçük  kas gelişimini desteklemeyi hedefledik.Aynı zamanda eğlenceli bir oyun etkinliği hazırlamış olduk.

 

Okul Öncesi Sayı Oyunu ,36 ay ve üzeri yaşlar için uygun bir oyundur

Bu oyunda öğrenci ,küçük kas kullanımı gerektiren hareketler yapar.Ayrıca zihin egzersizi yapar verilen yönergeler doğrultusunda hareket eder.Oyun için hazırlanan kart üzerindeki etiketleri sayar ve uygun sayıdaki mandalı kart üzerindeki yerine takar.

Okul Öncesi Sayı Oyunu ve bilişsel gelişime katkısı 

Öğrenci verilen yönergeye uygun hareket etmeye çalışır.Sayılar ve uygun nesneleri ilişkilendirip birleştirir.Sırasına göre sayıları takip eder.

Okul öncesi sayı oyunu için gerekli hazırlıklar.

-Bu oyun için biz bir karton ve etiketler kullandık.Kartona kalp şekli verdik.Farklı geometrik şekiller vs de kullanılabilir.Üzerine etiketler kullanmak yerine çizimler de yapılabilir.

Bu oyun için bir süre belirlenmez.Bireysel bir oyundur.Oyuncudan;Doğru rakamı uygun yerle birleştirmesi istenir.Kavramasına yardımcı olunur.

 Okul Öncesi Sayı Oyunu 2

Küçük kas gelişimini,bilişsel gelişimi destekleyici aynı zamanda da eğlenceli bir oyundur.

 

 Okul Öncesi Sayı Oyunu 2

SAYI OYUNU

Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz