Okul Öncesi Saat Öğretimi Etkinliği

Yazar Yorum Yap 741 views

Okul öncesin saat öğretimi için; zaman kavramını çocukların    anlayacağı şekilde anlatmamız gerekir.

Zaman kavramını öğretmek için çocuklara akılda kalıcı uyarıcılar vermemiz gerekir.  Örneğin “Pazartesi parka gidiyoruz, her salı teyzenleri ziyaret edebiliriz,çarşambaları sevdiğin çizgi film var.” bilgileriyle başlayarak ilk olarak zaman kavramını öğretmek gerekir.Bundan sonra ayrıntı verebiliriz.

Örneğin,“Sabahları 7 de uyanırız, 08.00 de okula gidersin, akşam 19.00’da akşam yemeğini yeriz, saat 22.00’de herkes uyur.”  gibi örnekler de okul öncesi saat öğretimini kolaylaştıracaktır.

Okul öncesinde her konuyu oyunla ve eğlenceli etkinliklerle sunmak önemlidir.Saat öğretimi için de yine eğlenceli etkinlikler hazırlamak etkili olacaktır.

Biz de okul öncesi  saat öğretimi etkinliği hazırladık.

Okul Öncesi Saat Öğretimi Etkinliği

Bir pano yada bir saat köşesi hazırlanabilir.Biz sınıftaki tahtamızi kullandık.Bütün öğrencilerin görebileceği büyüklükte bir saat hazırladık.

Böyle bir çiçek model olarak kullanılabilir, içine saatimiz oluşturan rakamlar ve sayılar yazılarak bir saat şekli verilebilir.

Etkinliğimizin devamında her öğrenciye , bir saat hazırladık. Ve ellerindeki bu saatlerde tam saat çalışmaları yaptık.

Raptiye ile akrep ve yelkovanı saatimize birleştirdik raptiyenin sivri kısmını karga burnu aleti yardımıyla eğerek ele batmasını engelledik.Bu sayede akrep ve yelkovanı istediğimiz yere çevirebildik.

Okul öncesi saat öğretimi etkinliğimize ait görsel kalıpları,

 

 

Etiketler

Yorum yaz