Okul Öncesi Kurban Bayramı Sanat Etkinlikleri

Yazar Yorum Yap 494 views

Kurban bayramı yaklaşırken,çocuklarla yapılabilecek etkinlik örnekleri araştırdık.Bu etkinlikleri sizlerle paylaşmak istedik.

Kalıplı Koyun Etkinlikleri

Elinizde bulunan herhangi bir koyun görselini kullanarak bu etkinliği yapabilirsiniz.Koyun görselinde bazı kısımları boyatarak bazı kısımlara da pamuk yapıştırarak koyunumuza şekil verebiliriz.

El Kalıbıyla Koyun Yapımı Etkinliği

Öğrencilerinizin el izlerini renkli kartonlara çizerek kestiğinizde etkinlik için ana malzemeyi oluşturmuş olursunuz.Öğrencilerden her biri kendi elinden bir koyun figürü oluşturur.El kalıbının aya kısmına pamuk yapıştırılır.Baş parmağa da ağız göz çizilir.Başka bir fon kartonundan iki adet kula kesip koyunun baş kısmına yapıştırılabilir.Böylece etkinliğimiz hazırlanmış olur.

Koyundan kukla yapımı Etkinliği

Bir koyun görseli kullanarak ,koyun kuklası oluşturabilirsiniz.Koyun görseli istenilen renkte boyanır,uygun yerlerinden kesilir.Birleştirme yerlerinden yapışkan yada kukla çivisi yardımıyla birleştirilir.İsteğe göre koyun kalıbı kullanılarak eva yada keçe ürünlerden de kuklanızı oluşturabilirsiniz.

Kuklaya ait pdf dosyasına linkten ulaşabilirsiniz!

kurban kukla<<<<tıklayınız

Tabaktan koyun etkinliği

Beyaz renkli plastik yada kağıt tabak kullanarak bir etkinlik yapabilirsiniz. Her öğrenci elindeki tabağın orta kısmına pamuklar yapıştırarak koyunun gövde kısmını oluşturmuş olur.Daha sonra bir koyun görseli kullanarak ,bu görselden koyunun baş ve ayak kısımlarını keserek koyunu oluşturacağımız tabağın uygun yerlerine yapıştırarak koyun etkinliğimizi tamamlamış oluruz.

Tabaktan inek etkinliği 

Beyaz renkli plastik yada kağıt tabak kullanarak bir etkinlik yapabilirsiniz. Her öğrenci elindeki tabağın orta kısmına,siyah fon kartonundan çizdiğimiz gözler,benekler ve ağız kalıplarını keserek ineği oluşturacağımız tabağın uygun yerlerine yapıştırarak inek etkinliğimizi tamamlamış oluruz

Eğlenceli maket koyun kutu

Koyun görselli bir maket kutu yapımı.Görseli öğrenciler boyar ve sert bir karton üzerine yapıştırır.(kalıbın sert olması için).Daha sonra belirtilen yerlerinden keserler.Ve gösterilen bölümlerden katlayarak koyundan maket kutumuz hazır olur.

Etkinliğin pdf dosyasına linkten ulaşabilirsiniz.

maket koyun kutu<<<<tıklayın

                                                                     Okul Öncesi Kurban Bayramı Sanat Etkinlikleri Örnek Görseller

Otomatik alternatif metin yok.

Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok..Otomatik alternatif metin yok.

 

Otomatik alternatif metin yok.

 

 

Etiketler

Yorum yaz