Okul Öncesi İsraf Konulu Etkinlik

Yazar 2 Yorum 952 views

Okul öncesi din eğitimi değerler eğitimi konuları arasında en önemli ve en öncelikli konularda biri israf konusu olmalıdır.Çocuklara erken yaşta israf konusu anlatılmalı,israfın zararları öğretilmelidir.İsraf konusunda çocuklar bilinçlendirilmesi,israf konusunda davranış eğitimi de verilerek uygulanması konusunda hassasiyetle üzerinde durulmalıdır.

İsraf nedir?

İsraf: Malı heder etmek, faydasız hâle getirmek, faydalı olmayacak şekilde sarf etmektir.Gereğinden fazla kullanmak da denebilir.

İsraf,malın ,eşyanın,nimetlerin ve hatta zamanın israfı olarak değerlendirilebilir.İsraf konusu gerek çocuklar gerek yetişkinler için çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.Çocuklara israf bilinci kazandırmak , israf konusunda farkındalık oluşturmak da biz eğitimcilere ve anne babalara düşmektedir.

İsraf konusu hem okul öncesi dönemde,hem ilkokul ve ortaokul dönemindeki çocuklara öğretilmesi gereken bir konudur.

Biz de 4-6 Yaş Kur’an kursu ve yaz Kur’an kursu öğrencilerimiz ile birlikte israf konusunu işledik ve okul öncesi israf konulu bir etkinlik yaptık.

İsraf ile ilgili etkinliğimiz çocukların oldukça ilgisini çekti ve aynı zamanda da çocukların beğendiği bir etkinlik oldu.

İsraf konulu etkinlik için bir kupa bardak resmi kullandık.Bardak üzerine ‘Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz “ayeti kerimesini yazdık.Bu kalıp katlamalı bir kart şeklinde hazırlandı.kartın iç kısmına da genelde çok israf edilen nimetlerin resimleri yapıştırdık

Okul öncesi israf etkinliği,4-6 yaş israf etkinliği,israf etkinliği,israf ile ilgili etkinlik arasında yapılabilecek güzel bir etkinlik oldu.

İsraf ile ilgili etkinliğimize ait görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Etiketler
« Önceki konu

2 Yorum

  1. Merhaba, etkinlikleriniz harika! Sitede bahsedilen kitabi nasil temin edebilirim? Hersey icin cok tesekkurler.

Yorum yaz