Mevlid Kandili Etkinliği Ve Peygamber Efendimiz’e Mektup

Yazar Yorum Yap 837 views

Peygamber Sevgisi çocuklarda bir başka güzel,bir başka anlamlı.Peygamber Efendimiz Sav. Onların hayallerindeki mükemmel insan,kahraman,en çok seven,en çok sevdiğimiz.Kimisine göre gül kokan,kimisine göre güle kokusunu veren.

Biz de dedik ki ‘haydi Efendimize içinizden geçenleri siz söyleyin büyükler yazsın,sonra okuyalım sizi bir kez daha sevelim, bir kez daha sevelim.

Peygamber Efendimiz’e sav mektup yazma etkinliği hazırladık.Ve güzel mektuplar okuduk.Sizlerle de paylaşmak istedik.

Bu etkinliğimizin etkinliğimizin yanında  çocuklara kandil akşamlarını diğer akşamlarda daha özel olduğunu ve namaz ve dualarla geçirmeniz gerektiğini öğrendik.Bununla ilgili olarak da veli etkinliği olarak da değerlendirilebilecek bir etkinlik hazırladık.

‘Kandilde dualarda buluşmak’ Etkinliğimizin adı .Hepimiz sözleşip aynı saatte birbirimize dua ediyoruz.Minik yüreklerin dualarına misafir oluyoruz her birimiz.

Bir de sınıfımıza özel hazırladığımız ,dua buluşması,

Bir önemli konu da Mevlid kandilinde hediyeleşme,kardeş sinıfımızla kandil hediyeleşmesi,kandil kutlaması  görüntülerimiz.

Mevlid kandili etkinliği,okul öncesi Mevlid kandili etkinliği,4-6 yaş mevlid kandili etkinliği,peygamber sevgisi,okul öncesi peygamber sevgisi,okul öncesi peygambere mektup

 

Etiketler

Yorum yaz