Meryem’in Elması Hikayesi Etkinliği-Allah’ı Seviyorum Ünitesi

Yazar Yorum Yap 1.047 views

4 6 yaş kuran kursu değerler eğitimi ünitelerinden olan Allah’ı seviyorum ünitesi konuları çocuklara Allah sevgisini kazandırabilmek için hazırlanmış hikayeler etkinlikler şiirlerden oluşmaktadır. 4 6 yaş kuran kursu etkinlikleri çocukların öğrendikleri şeyleri pekiştirmeleri için bir etkendir.

Allah sevgisi ile ilgili etkinlik

Allah’ı seviyorum ünitesinde de çocuklara kazandırılmak istenen konular Allah’ın var olduğu Allah’ın bir olduğu Allah’ın her şeyi gördüğü Allah’ın her şeyi bildiği ve Allah’ın her şeyi işittiği ile ilgili bilgiler teşekkür hikayelerle şiirlerle aktarılmıştır.

Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği

Allah’ı seviyorum ünitesinde yer alan Meryem’in elması hikayesi de Allah’ın her zaman her halimizi bilmesi her şeyi görmesi ve duyması ile ilgili anlatılmış bir hikayedir. Hikaye özetle şöyledir.

Meryem’in elması hikayesi etkinliği

Meryem’in öğretmeni Merve ve arkadaşlarına büyük ödev verir bu ödevi şu şekildedir.çocukların her birisi için bir elma hazırlayan öğretmenleri çocuklara bu elmaları verir ve daha sonra bu elmaları hiç kimsenin görmeyeceği bir yerde yemelerini söyler.çocuklar elmaları alırlar evlerine giderler ve elmaları saklı gizli bir şekilde yemeye çalışırlar kimse perde arkasından yer, kimisi kapı arkasında kimisi dolabın içine girip yer kimse yatağının altında saklı yer,

Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği

Meryem de elmasını alır kapının arkasına geçer elmasını yiyemez perdenin arkasına geçer elmasını yiyemez yatağının altına saklanır elmaslı yiyemez çünkü yalnız kalacağı hiçbir yer olmadığını düşünür Allah’ın onu mutlaka göreceğini bilir bu nedenle elmasını yiyemeden okula geri götürür.

Meryem’in elması hikayesi

ertesi gün öğretmen çocuklara ödevlerini yapıp yapmadığını zorer çocuklarda elmaları gizli saklı yediklerini anlatırlar kimse perdenin arkasında kimse kapı arkasındaki mi yatağın içinde ikimiz olabilir içinde elmalarını kimse görmeden yediklerini anlatırlar ancak Meryem çok üzülür çünkü elmasını yememiştir yani ödevini yapamamıştır gelir ve öğretmenle öğretmenim ben elmamı yiyemedim der öğretmeni bunun nedeni sorduğunda da Meryem yalnız kalamadım beni hiç kimsenin görmeyeceği bir yerde yemem istemiştiniz ama beni her yerde gören Allah var beni duyan Allah var beni bilen Allah var , Bu nedenle elmasını yemediğini söyler.

Meryem’in elması hikayesi

Öğretmeni meryem’i tebrik eder çünkü Meryem aslında ödevini doğru yapmıştır ve bu durumu arkadaşlarına da anlatır. (Dib Kur’an kursları öğretici kitabı 2) hikayeni asıl metni buradadır….

Allah’ın isimleri etkinlik

Hikaye özetle bu şekildedir hikayeyi çocukları okuduktan sonra Meryem’in elmasını yapmaya karar verdik ve etkinlik kitabımızda bulunan Allah’ın el-alim el basir essemiu isimlerinden oluşan boyama sayfalarını üç boyutlu bir elma etkinliği yaparak çocuklarla hazırladık.

Meryem’in elması hikayesi etkinliğim

3 boyutlu elma etkinliğinin önce boyadıktan sonra Allah’ın bilen Gören ve işiten anlamlarındaki isimlerini çocuklarla birlikte boya tarak üç boyutlu elma etkinliğini hazırladık.

4 6 yaş kuran kursu etkinlikleri anlatılan hikayeler i destekleyici özelliktedir.aynı zamanda çocuklar etkinliklerini evlerine götürdüklerini de ailelerinin bu konuda okulda ne yapacak ve yaptıklarına dair bir fikri oluşur ve bu konuda evde de yeniden gündeme gelir öğrendikleri konuları duydukları hikayeleri evlerinde de paylaşma imkanı bulurlar Bu da değerler eğitimi etkinliklerinin ayrıca bir özelliği.

Allah’ı seviyorum ünitesi Meryem’in elması hikayesi ile ilgili yaptığımız etkinlik görsellerinin ve kalıplarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği
Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği
Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği
Allah’ın isimleri
Allah’ın isimleri. Meryem’in elması hikayesi etkinliği. Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği
Etiketler

Yorum yaz