İnsan Sevgisi Etkinlikleri Farklı Farklıyız Draması

Yazar Yorum Yap 673 views

Okul öncesi din eğitimi etkinlikleri ve 4 6 yaş Kuran Kursu değerler eğitimi ünitelerinden insanları seviyorum ünitesinde geçen,Farklı Farklıyız Draması adlı konu anlatımı için hazırladığımız etkinlikleri paylaşmak istiyoruz.

İnsan Sevgisi değerler eğitimi konularından biri dir.İnsan Sevgisi ile ilgili Değerler eğitimi etkinliklerini pekçok şekilde  çocuklara anlatabilmek mümkün.

 

Biz insan sevgisi ile ilgili etkinlikler birkaçını konumuza göre kullanmaya çalıştık.

Farklı Farklıyız Draması 

“Allah (cc) insanları farklı renklerde ve farklı dillerde yaratmıştır bu Allah’ın gücünün bir göstergesidir isteseydi bütün insanları tek tip yaratabilirdi bu farklılık aynı zamanda insanlar da birbirine karşı araştırma ve merak duygusunu uyandırır bizler bu farklılık bu çeşitlilik için Allah’a teşekkür etmeliyiz ve teşekkürü Müjde dünyada tüm insanlarla barış içinde yaşayarak göstermeliyiz.”

Bu drama için biz çeşitli maskeler kullanmayı tercih ettik. Öğrencilerimize farklı milletlerden çocuklara ait maskeler taktık. Çocuklar istenilen şekilde ayakta birbirlerine yüzleri dönük bir şekilde durdular ve sırayla hepsi dramadaki rollerini söylediler.

Örneğin ‘ben bir Çinliyim rengin dilim sizden ayrı ama aynıyız hepimiz insanız ben bir Türk’üm rengim dilim sizden ayrı ama hepimiz aynıyız insanız.’ gibi. Ve hep birlikte şu şiiri okurlar.

Allah yarattı bizi farklı farklı dillerde

Allah yarattı bize farklı farklı renklerde

Yaşıyoruz hepimiz çok farklı ülkelerde

Teşekkürler Allah’ım farklılık güzel şeydir

Sevgin dillerimiz de hep gönüllerimizde

 

Böylece dramama sonlanır.

Öğrencilerden bu şiiri öğrenmeleri istenebilir şiirin yazılı olduğu farklı farklı ülkelerden çocukların bulunduğu bir görsel çocuklara bu yazılarak renkli kartonlar yapıştırılıp evlerine gönderilebilir.

Drama ile ilgili kullandığımız maskeere ait kalıpları, beyşehir’in görselini paylaşmak istiyoruz.

Etkinliklere ait görsel kalıpları

 

 

Etiketler

Yorum yaz