Kelime Okuma Sayfaları (ا -ي)

Yazar Yorum Yap 330 views

4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerimizle birlikte Kur’an eğitiminin ilk aşaması olan Kur’an harflerini öğrenme kısmını, harflerin öncelikle kendi isimlerini Daha sonra da Üstün esre ve ötre almış hallerini başta ortada ve sonda yazılışları ile birlikte bir arada öğrenmeye çalıştık. Bu şekilde biraz harflerin pekiştirilmesi harflerini öğretilmesi uzun sürmüş gibi görünsede aslında harekeleri de bir ara da öğrenmiş oldular.

Öğrencilerimiz ara tatile gidecekleri için Kur’an harflerini bitirdikten sonra ara tatilde öğrendiklerini unutmamalarını sağlamak amacıyla, bütün harflerimizi harekeli hallerini kullanarak kelimeler oluşturduk bu kelimeleri arı peteği üzerine yazarak çocukların ilgisini çekecek hale getirdik. Dilerseniz Sizler bir yönerge vererek yani okuduğun kelimeyi boyu ya bilirsin ya da okuduktan sonra sayfanın tamamını renklendirebilirsiniz gibi şeyler söyleyerek çocuğa okuma esnasında bir etkinlik yapmayı teklif edebilirsiniz. Gıda ailelerinin gösterdiği bir yönerge ile çocuk okuduğu sayfayı renklendirebilir.

Ya da çocukların hoşuna gidecek renklerde çıktılar alıp o şekilde de okumalarını sağlayabilirsiniz. Biz iki şekilde de hazırladık beyaz renkli çıktı alıp kendimiz renklendirdik bir kısmını da çocukları sevdiği renkler de çıktıları alıp okumalarını istedik. 2 sayfa şeklinde hazırladığımız kelime okuma sayfalarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Yorum yaz