Harekeli Harfler Okuma Çalışma Sayfası 1 ( ا ب ت ث ج ح خ د ذ )

Yazar Yorum Yap 356 views

Çocuklarla bu sene Kur’an eğitimini harf eğitimi ile değil de harekeli harf eğitimi ile birlikte yürütmeye çalışıyoruz. Harfleri ismi ve üstün esre ve ötre almış halleri ile öğretmeye gayret ediyoruz. Bu yöntemle öğrendiklerinde, direkt cezm harekesi ile tanışmış olacaklar, ve cüz okutmaya başladığımızda direk cezim harekesinden devam edecekler inşallah.

Bu nedenle de harflerimizi harekeli halleriyle okuma çalışmaları yaparak pekiştiriyor uz. Öğrendiğimiz harekeli harfleri pekiştirmek için okuma çalışmaları yapıyoruz. Bu okuma çalışmalarını çocukların ilgisini çekecek şekilde görseller kullanarak ve renklendirerek hazırlıyoruz. Kursta bireysel okumaları Bu çalışmalar üzerinden yapıyoruz ve eve de aynı çalışma kağıdını gönderiyoruz evde de ailesi ile çocuk aynı çalışmayı yapıyor. Bu sayede pekiştirmiş oluyor. Hem de çocuklarımız hepsi aynı seviyede ilerlemiş oluyorlar. Aralarında bir yarış olmuyor. Bu durum çocukları motive edici bir durum olduğu için bu yöntemi tercih ediyoruz.

Öğrendiğimiz harekeli harflerle uygulamalı olacak şekilde sincap ve palamut görsellerini kullanarak hazırladığımız okuma çalışma sayfasını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Yorum yaz