Eğlenceli Etkinlikler

Yazar 2 Yorum 675 views

4 6 yaş Kuran Kursu ya da yaz Kur’an kursu derslerinin eğlenceli bir şekilde yürütülebilmesi için farklı sanat etkinlikleri yapılabilir.

Bu etkinlikler derslerde öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla hazırlanan etkinlikler olabileceği gibi sadece çocukların eğlenebileceği sanat etkinlikleri de olabilir.

Biz üç boyutlu hareketli bir kelebek etkinliği yaptık. Kelebeği boyadık ve kenarlarından keserek, kelebeğin vücut kısmını bir çubuğa yapıştırdık.

Çubuğun ucundan tutarak aşağı yukarı hareketler yaptırarak kelebeğimizi uçurduk.

Kelebeğin Biz için bir şarkı tutturduk. Kelebeklerimizi  uçururken şarkımızı da söyledik.Çok eğlendik.

 

 

  Kelebek Şarkımız

Rengarenk kelebekler

Çiçek çiçek gezerler

                          O narin kanatlarıyla

Uçarak dans ederler.

 

Kurslarda ders aralarında yapılan eğlenceli etkinlikler çocuklar için motive edicidir. Özellikle 4 6 yaş grubu öğrencilerle yapılan eğitimde eğlenceli etkinliklere sık sık yer verilmelidir.

Zıplayan Fare 

Kedi badalı diye bildiğimiz kağıt katlama tekniğini kullanarak ister bir renk şerit ister 2 renk şerit kullanarak kağıdı katlıyoruz. Bu eğlenceli etkinliğimizde, bir fare figürü kullandık . Fareyi oluşturmak için kedi badalının uçlarına iki kulak şekline benzeterek kesiyoruz.iki kol ve iki ayak şeklinde de ki Kağıt kesiyoruz. İki ayak şekli üzerine kedi badalı şeklini yapıştırıyoruz. FareliFareli yüz ve göz kısmını yapıştırıp üzerine kulak şeklini yapıştırarak zıplayan fare yi tamamlıyoruz.en alt kısmına çubuk takarak zıplamasını sağlıyoruz.

 

Etiketler

2 Yorum

  1. Sayfanizi çok begendik Alah Razi Olsun bi nebzede olsa sizden esinlendik hakkinizi helal edin, basarilarinizin devamini dileriz!

Yorum yaz