Çocuklarla Cuma Kartı Etkinliği

Yazar 1 Yorum 867 views

Cuma günü müminlerin bayramıdır Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir cuma gününde Müslümanlar günlerini ibadetle geçirmeye çalışmalıdır peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem cuma gününde insanların iyilik yapmasını tavsiye etmiştir.

Okul öncesi Cuma kartı

Çocuklarımıza cuma günü ile ilgili bilgiler bilgiler vermemiz gerekir. Cuma gününün önemini anlatmamız ve cuma gününün o bayram havasında çocuklarla birlikte yaşamamız önemlidir .

Cuma kartı etkinliği

Cuma günü iyi değerlendirmemiz gerektiği ile ilgili çocukları bilgi vermemiz gerekir.Cuma günü Peygamber efendimiz’in yaptığı sünnetler i öğrencilerimize çocuklarımıza anlatabiliriz.

Cuma etkinliği

Cuma günü her gün kinden daha temiz giyinmek yeni kıyafetler giyinmek bir bayrammış gibi davranmak gerek tiğini çocukların bilmesi gerekir. Tırnakların kesilmesi banyo yapıp boy abdesti almamız gerektiği güzel kokular sürünmek gerektiği öğretilebilir.

Cuma günü birbirimize selam vermenin daha faziletli olduğunu cuma gününü kutlayan ifadeler kullanmamız gerektiğini öğretmekte gerekir.

Cuma kartı etkinliği

Okul öncesi din eğitiminde çeşitli Cuma etkinlikleri ile çocuklara cuma gününün mahiyetini öğretmeye çalışırız. Bu hafta cuma günü etkinliği olarak kelebekli ve çiçekli bir cuma kartı hazırladık. Cuma kartımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Okul öncesi cuma kartı etkinliği
Etiketler
Sonraki konu »

1 Yorum

Yorum yaz