Çocuklar İçin Hadis Etkinliği “Dua İbadetin Özüdür”

Yazar 1 Yorum 980 views

Çocukların erken yaşlarda Peygamber Efendimizi tanımaya başlamaları gerekir.Peygamber Efendimizin ismi,ailesinin isimleri,doğup büyüdüğü çevre,çocukluğundaki ahlakı,güzel ve örnek davranışları çocuklara anlatılmalı ve öğretilmelidir.

Hadis etkinliği

Çocuklar Peygamber Efendimizi tanırken bir yandan da Onun kıymetli sözlerini öğrenip uygulamaları gerektiğini bilmeliler.Bu nedenle çocuklarımıza hadisi şerifler öğretmemiz gerekir.

Hadis etkinliği

Çocuklara hadisi şerifler i öğretebilmek için yine onların çocukluk döneminde olduklarını unutmadan fikirler üretmek lazım.Oyun ve eğlence ile herşeyi öğrenebilen çocuklar hadisi şerifler i de kolaylıkla öğrenebileceklerdir.

Okul öncesi hadis etkinliği

Örneğin evde yada okulda hadisi şerif kutuları oluşturabilirsiniz.Bu kutu içine çeşitli hadisi şerifler yazılı olan kağıtları katlayıp koyabilirsiniz.Haftalık bir tane hadisi şerif kutusundan hadisi şerif çekip onu anlamaya ve davranışa dönüştürmeye çalışabilirsiniz.Örneğin kutudan çektiğiniz hadis ‘sizden biriniz kardeşini seviyorsa bunu ona söylesin’ hadisi ise bir hafta boyunca bunu yapmaya özen gösterirsiniz ve bu hadisi yaşayarak öğrenirsiniz.

Okul öncesi hadis etkinliği

Biz de kursumuzda 4-6 yaş etkinlikleri kapsamında hadisi şerifler öğretiyoruz.Öğrendiğimiz hadisleri farklı farklı etkinliklerle unutmamak için hazırlıyoruz.

4-6 yaş hadis etkinliği

Bu hafta çocuklarla hadis etkinliğimizi ‘Dua ibadetin özüdür’ Hadisi Şerifini öğrenirken yaptık.Bu hadisi şerif etkinliğimiz çocukların oldukça hoşuna gitti.’

Okul öncesi hadis etkinliği

‘Dua ibadetin özüdür ‘Hadisi şerif etkinliğimize ait görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz