ÇOCUKLAR İÇİN YEMEK DUASI ETKİNLİĞİ – 3D YEMEK DUASI ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 612 views

Çocukların Küçük yaşlarda dua öğrenmesi ilerleyen yaşlarında dini gelişimlerini olumlu yönde etkileyen bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çocuklara Küçük yaşlarda kısa kısa dualar öğretilmesi tavsiye edilir. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem de küçük çocuklara kısa dualar öğretirdi.

Çocuklar zaten fıtrat olarak öğrenmeye açık durumdadırlar. Her kul gibi Onlar da kendilerini yaratan ve seven Allah ile iletişim kurmak için dualara ihtiyaç hissederler. Çocuklara yaşlarına göre kısa dua ve sureler öğretilmelidir.

Çocukların severek okudukları yemek duasını yaz Kur’an kursu öğrencilerimizle ezberlemeye çalışıyoruz. Duamızın öğrenilmesini kolaylaştırmak çocuklara bir etkinlik ile sunmak için 3D yemek duası etkinliğini hazırladık. Çeşitli yemek duaları vardır biz bu etkinliğimizde şöyle bir dua öğrenmeye çalıştık.

Elhamdülillah Elhamdülillah. Bu nimeti veren Allah. Peygamberim Resulullah. Her yemekte derim bismillah. Artsın eksilmesin taşsın dökülmesin. Gerisi kesilmesin daima afiyetle yensin geçmişlerin ruhu için sağlık ve selamet için dertlere derman için bilhassa Allah rızası için el Fatiha. Peygamber Efendimize salavat

Yemek duası etkinliğimiz de ait kalıpları sizlerle de paylaşmak istiyoruz. İki aşamalı iki ayrı kalıptan oluşan bir etkinlik. Kalıbının biri etkinliğin dış yüzünü diğeri ise etkinliğin iç kısmını oluşturuyor. Etkinlikte çocuklarımızdan önce kağıdımızı boyamalarını istiyoruz. Ben sonra etkinliğin iç kısmında makas işareti ile belirlenmiş olan kesilecek noktaları kesip, noktalı işaretle belirlenmiş olan katlama bölümlerini katlayarak, iç ve dış kısmı birbirine yapıştırmak suretiyle etkinliğimizi tamamlamış oluyoruz.

Yorum yaz