Çocuklar İçin Tavşanlı Harf Eşleştirme Etkinliği

Yazar Yorum Yap 509 views

Kur’an harflerini eğlenerek öğrenmeye devam ediyoruz.Çocuklarımızın görsel algı ve yeteneklerine hitap edecek türden rengarenk ve çeşit çeşit etkinlikler hazırlamaya gayret ediyoruz.

Çocuklar için Kur’an harfleri eşleştirme etkinliği
Kur’an harfleri eşleştirme
Kur’an harfleri eşleştirme etkinliği

Çocuklarımıza Kur’an harflerini ve harekeleri ni öğretirken ne kadar çok materyal geliştirirsek,önlerine ne kadar çok görsel koyarsak ve ne kadar çok etkinlikle sunarsak o kadar kolay ve o kadar sevdirerek öğrenmelerini sağlayabiliriz.

Çocuklar için Kur’an harfleri eşleştirme oyunu

Kur’an harfleri eşleştirme etkinliğimizi hazırlarken renkli görseller kullanmaya özen gösterdik.Bu etkinliğimize ait görselleri sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz . Renkli çıktılar alıp çok çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz .4-6 yaş Kur’an harfleri eşleştirme oyunu

Kur’an harfleri eşleştirme etkinliğimiz çocuğumuzun, kesme ve doğru şekilde eşleştirme faaliyeti ile,küçük kas gelişimi ve zihinsel gelişimine de katkı sağlayacağını da unutmayalım.

Kur’an harfleri eşleştirme oyunu

Kur’an harfleri eşleştirme kartları ile bireysel yada toplu okumalar yapabilirsiniz.Yada bu kartları kullanarak harf bulma oyunları oynayabilirsiniz.Öğrencilerinizin yada çocuğunuzun hazır bulunuşluğuna göre kullanım alanlarını daha da genişletmek sizin elinizde.

Yorum yaz