Çocuklar İçin Ezan Duası Etkinliği

Yazar Yorum Yap 557 views

İslam âlemi için en önemli ibadetlerin başında namaz kılmak İslam’ın şartlarondandır. İslam dinine farz olarak buyrulan namaz, 5 vakittir .Namaza davet olarak okunan ezanların ardından kılınmaktadır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vaktinin gelmesi ile Ezan okunur. Biz Müslümanlar olarak ezan bizim için kutsaldır, saygı duyulması gerekir. Bunlardan biri de ezanı duyduğumuzda dua okumaktır.


Ezan okunurken ezanı dinlemek Elen faziletli sünnetlerden bir tanesidir. Ezan okunurken müezzini dinlemek ve söylediklerini tekrar etmek ezanı dinleme adaplarındandır. Duaların geri çevrilmeyeceği bu anlarda meşgul olduğumuz işlere bir süre ara vererek bu sünneti yerine getirmenin fazileti de büyüktür. Ezandan önce, okunurken ve okunduktan sonra dualar okunur.

Bizde çocuklar için Ezanı duyduğumuzda okunacak kısa bir dua ezberlettik .’Aziz Allah Kerim Allah La ilahe İllallah Muhammedür rasulullah şeklindeki duayı öğrenmelerini sağladık..Ayrıca bir ezan duası etkinliği ile de pekiştirmek istedik.Cami görseli kullanarak ezan duası etkinliğini hazırladık.Çocuklar sürprizli etkinliklerden hoşlanıyor ,katlanan,açma kapamalı vs etkinlikler çocukların ilgisini daha çok çekiyor.Bu nedenle biz de etkinliklerimizi bu şekilde hazırlıyoruz.Çocuklar için ezan duası etkinliği görsellerini sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Sonraki konu »

Yorum yaz