Cami Maketi Etkinliği

Yazar Yorum Yap 513 views

Çocuklar için cami maketi etkinliği hazırladık.Cami maketi etkinliğe ait kalıpta bir de sürpriz etkinlik yer alıyor Cami maketini hazırladıktan sonra bir de cami için halı tasarlıyoruz.Etkinliğin kalıbını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.Ama öncesinde bu etkinliğin amacı üzerinde biraz durmak istiyorum.

Camilerimiz…Bizim enkutsal mekanlarımız,dinimizin simgesi yapılar… Allah’ın evi diye tarif edilir.Öyle yüce öyle kutludur bizler için.Müslüman kardeşlerimizle birlikte bir araya geldiğimiz hep birlikte Allah’ın huzuruna durduğumuz, birlik ve beraberliğimizin simgesi, Allah huzurunda eşit olduğumuzun göstergesi , kalbimizin huzur bulduğu camilerimiz.

İslam’ın ilk yıllarından bu yana Camilerin dinimizde önemi ve mahiyeti çok önemli.Devlet meselelerinden tutun da aile meseleleri,sosyal sorunlar, eğitim, ve hatta barınma için bile camiler kullanılmıştır.Camilerimiz dinimizin sosyal mekanlarıdır da diyebiliriz.Camilerimiz insanların birlik olduğu kendini Rabbi karşısında değerli bir kul olduğu ve aynı zamanda da insanlar arasında bir üstünlük kurmaması, Rabbin huzurunda her kulun eşit olduğunun idrakını sağlar.Camide çocuk,genç,ihtiyar,sağlıklı yada sağlıksız,zengin yada fakir , güzel yada daha az güzel bütün insanlar aynı safta namaz kılarlar.

Çocuklarımızla evde yada kursta Cami maketi etkinliğini yaparken cami ile ilgili sohbet edebilirsiniz.Çeşitli sorularla çocuğu sahneye dahil edebilirsiniz.

Cami maketi

Cami nedir?Camiye kimler gider? Camide neler yapabiliriz,sen hiç camiye gittin mi ,camide dikkatini çeken birşey oldu mu vs.sorular çoğaltılabilir.

Yorum yaz